1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tatangalardan Suriye'ye 1 Tır Dolusu Yardım

Tatangalardan Suriye'ye 1 Tır Dolusu Yardım

Tatangalardan Suriyeye 1 Tır Dolusu Yardım
A+A-

Sakarya' da İnsani Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde ve 20 Sivil Toplum Kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu ''Sakarya Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu'' 10 gün içerisinde Suriye'ye ''Un ve Batta

Sakarya' da İnsani Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde ve 20 Sivil Toplum Kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu ''Sakarya Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu'' 10 gün içerisinde Suriye'ye ''Un ve Battaniye'' yardımı olmak üzere 6 Tır dolusu yardım gönderdi.
Sakarya'da gerçekleştirilen bu oluşumun içince yer alarak kurulduğu günden bu zamana kadar sosyal faaliyetlerine devam eden veyakın geçmişte Sakarya' da ikamet eden 210 yetim çocuğun giyimini üstlenen, kış ayı içerisinde yine Sakarya' da ikamet eden 15 aileye götürdüğü kömür yardımları ile faaliyetlerine devam eden Sakaryaspor Taraftar Grubu Tatangalar, Suriye halkı içinde bir araya gelerek 1 TIR dolusu ''un'' gönderme kararı aldı. Taraftar Grubu sözcüleri ortak olarak yaptıkları açıklamada, "Önümüzdeki 10 gün içerisinde bu Tır'ı doldurup göndermeyi planlıyoruz. Yaklaşık olarak 25 Ton un göndermek için çalışmalarımızı hızlandırdık. Tatangalar olarak bu tarz sosyal projelerde her zaman yer alacağız" ifadeleri kullanıldı.
(RKO RKO)

26.12.2012 11:39:33 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT