1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Taşyapan o yarışmaya katıldı

Taşyapan o yarışmaya katıldı

Taşyapan o yarışmaya katıldı
A+A-

Van Valisi İbrahim Taşyapan, öğrencileri bağımlılığın zararları konusunda bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ temalı resim, şiir, kompozisyon, karikatür ve afiş yarışmasının ödül törenine katıldı.

Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ilk ve ortaokullar ile liselerin katıldığı yarışmada değerlendirmeye tabi tutulan 95 eser arasından dereceye giren 13 eser sahibine, İskele Öğretmenevi’nde düzenlenen törenle para ödülü verildi. Ödül töreninde konuşan Vali İbrahim Taşyapan, Yeşilay Cemiyeti’nin köklü bir geçmişe sahip olduğunu ve içki ile mücadele için kurulmasına rağmen bugün topluma zararlı her türlü kötü alışkanlıkla mücadele konusunda duyarlılık gösteren, Türkiye’nin pek çok yerinde örgütlenmiş bir dernek haline geldiğini söyledi. Son yıllarda bağımlılık çeşitlerinin çoğaldığını kaydeden Vali Taşyapan, uyuşturucu ve teknoloji gibi insanları asosyal yapan bağımlılıkların, bireyleri toplumdan uzaklaştıran alışkanlıklar olduğunu dile getirerek, “Bu alışkanlıkların hem ortadan kaldırılması, hem de zararları konusundaki bilgilendirme faaliyetleri konusunda, Van’da iki yıl gibi kısa bir geçmişi olmasına rağmen Yeşilay Derneği’nce yapılan çalışmalar için kendilerine teşekkür ediyorum. Çalışmalarının artarak çeşitleneceğine inanıyorum. Bu yarışmayı düzenleyenleri, katılımcıları ve ödül alanları tebrik ediyorum” diye konuştu.

3-563.jpg

Konuşmaların ardından yarışmada dereceye girenlere Vali Taşyapan ve protokol üyelerince ödülleri verildikten sonra, Yeşilay Derneği’nce düzenlenen resim sergisi gezildi.
Programa Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Yeşilay Derneği Van Şube Başkanı Doç. Dr. Rahmi Tekin ile öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT