1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Taşeron İşçiler Yeni Düzenlemeyi Bekliyor

Taşeron İşçiler Yeni Düzenlemeyi Bekliyor

Taşeron İşçiler Yeni Düzenlemeyi Bekliyor
A+A-

Hizmet İş Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, kamu kurumlarında taşeron firmalar aracılığıyla istihdam edilen işçilerinin çalışma şartlarının iyileştirilmesi yönündeki adımların kararlılıkla devam etm

Hizmet İş Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, kamu kurumlarında taşeron firmalar aracılığıyla istihdam edilen işçilerinin çalışma şartlarının iyileştirilmesi yönündeki adımların kararlılıkla devam etmesini istedi.
Aksakal, Erzurum'daki belediyelerde yaklaşık bin taşeron firma çalışanın istihdam edildiğini anımsattı. Taşeron firma çalışanlarının çalışma şartlarının olumsuzluğuna değinen Aksakal şunları söyledi: "Son zamanlarda hükümetin taşeron işçilerle ilgili yaptığı açıklamaları olumlu bir adım olarak görüyoruz. Bu konuda somut çözümler üretileceğine inanıyoruz. Kamu kurumlarında taşeron firmalar aracılığıyla istihdam edilen işçilerin çalışma şartları iyileştirilmelidir. Aynı işi yapan ve aynı şartlara sahip olan kadrolu bir çalışan 2 bin lira maaş alırken, taşeron firma işçileri 700 TL gibi düşük maaşlarla çalışmaktadır. Bu durum iş barışını olumsuz etkilemektedir. İşsizliğin yoğun olarak yaşandığı Erzurum'da taşeron firma işçilerinin istihdam şartları önemli bir yere sahiptir. Sendika olarak bu sorunun çözümü noktasındaki kararlılığımız devam ediyor. Sorunun aşılması yönünde hassasiyet bekliyoruz."
(ERZ-AT-Y)

24.01.2013 12:12:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT