1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tartışma Konusu Olan Projede Muhtarlara Başarı Belgesi Verildi

Tartışma Konusu Olan Projede Muhtarlara Başarı Belgesi Verildi

Tartışma Konusu Olan Projede Muhtarlara Başarı Belgesi Verildi
A+A-

Köy içi yollarının yapımı için Giresun Vali Dursun Ali Şahin'in talimatıyla başlatılan "Senin de Köyünde 1 Metre Yolun Olsun" Projesi kapsamında başarı gösteren muhtarlar ödüllendirildi. Geçtiğimiz h

Köy içi yollarının yapımı için Giresun Vali Dursun Ali Şahin'in talimatıyla başlatılan "Senin de Köyünde 1 Metre Yolun Olsun" Projesi kapsamında başarı gösteren muhtarlar ödüllendirildi.
Geçtiğimiz haziran ayında Vali Şahin imzalı yayınlanan genelgeyle, başlatılan projede köy içi yollarının yapımında köylüyle işbirliği yapılarak, Kaymakamlıklar, İl Özel İdaresi, Köy Muhtarlıkları organizasyonunda köyde ve gurbette yaşayan hemşerilerin köylerine katkı sağlayan muhtarlar Vali Dursun Ali Şahin tarafından Başarı Belgesiyle ödüllendirildi.
Valilikte düzenlenen törenle, genelgenin uygulanmasında başarılı ve özverili çalışmalarından dolayı Çanakçı İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birlik Müdürü Kerem Gödek, projeye 35 Bin Türk Lirası vatandaş katkısı sağlayan Çanakçı İlçesi Akköy Muhtarı Halil İhsan Çalık, 32 Bin Türk Lirası katkı sağlayan Egeköy Muhtarı Hacı Ali Aydoğan, 30 Bin Türk Lirası katkı sağlayan Sarayköy Muhtarı Engin Sarımehmetoğlu ve Yeşilköy Köyü Muhtarı Nuri Eray, 15 Bin 820Türk Lirası katkı sağlayan Ahmet Necmi Kugu belgelerini Vali Şahin'den aldılar.
Projeye verdikleri destekten dolayı muhtarları ve KHGB Müdürünü kutlayan Vali Şahin, başarılı çalışmalarının diğer muhtarlara da örnek olmasını ve katkılarının devam etmesini diledi.
Projeyle Köy Muhtarlıklarının hesaplarına yatırılan paralara biriken miktar kadar İl Özel İdaresi katkıda bulunacak. Böylelikle köylerin mahalle yollarının, ilçelerin Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce yaptırılacak.
(MB-ÖS-Y)

24.12.2012 12:03:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT