1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tartan Karadeniz'in Gönüllü Turizm Elçisi

Tartan Karadeniz'in Gönüllü Turizm Elçisi

Tartan Karadenizin Gönüllü Turizm Elçisi
A+A-

Türkiye'nin dört bir yanından, özellikle yerli turistlerin büyük ilgi gösterdiği dünyaca ünlü Ayder Yaylası'nda Çamlıhemşin Belediyesi tarafından düzenlenen Kardan Adam Şenliği'ne katılan ve Çamlıhemş

Türkiye'nin dört bir yanından, özellikle yerli turistlerin büyük ilgi gösterdiği dünyaca ünlü Ayder Yaylası'nda Çamlıhemşin Belediyesi tarafından düzenlenen Kardan Adam Şenliği'ne katılan ve Çamlıhemşin Belediye Başkanı İdris Lütfü Melek'i ziyaret eden Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan, doğal güzellikleriyle ün salmış Çamlıhemşin'in tanıtımına gönüllü elçi olmaktan, Karadeniz'in dillere destan doğasını ve yüreği sevgi dolu insanını Ege Bölgesi'ne tanıtmaktan onur duyduğunu belirten Başkan Tartan, "Çamlıhemşin'de olmaktan, başarılı Belediye Başkanı İdris Melek'i ziyaret etmekten mutluluk duyuyorum. İzmir'de çok sayıda Karadenizli hemşehrimiz var. Onlarla kemik ve et gibi iç içeyiz. Karadeniz geleneğini ve göreneğini yaşatan, her yıl tonlarca hamsi dağıtılan Hamsi Şöleni'ni coşkulu gösteriler ile gerçekleştirmekten onur duyuyorum. Ayder Yaylası'na İzmir'in kucaklar dolusu sevgi ve selamını getirdim. Bu doğa hepimiz için korunması gereken bir güzellik. Yurt dışına giden tüm hemşehrilerime çağrı yapıyorum. Türkiye'nin her yeri çok güzel. Ama Karadeniz'i özellikle görsünler" dedi.
Çamlıhemşin Belediye Başkanı İdris Lütfü Melek de eğitimini İzmir'de tamamladığını, İzmir'de çok sayıda hemşehrisinin bulunduğunu belirterek, " Türkiye'nin başarılı belediye başkanlarından ülkemizde bakanlık ve milletvekilliği görevini de büyük bir başarı ile yerine getiren belediye başkanımız Hakan Tartan'ı Çamlıhemşin'de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Hakan Başkan Çamlıhemşin'in İzmir'deki gönüllü turizm elçisidir" şeklinde konuştu.
(AH-Y)

05.02.2013 12:28:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT