1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tarsus'ta 12.12.2012'de Kan Bağışı Seferberliği Başlatılıyor

Tarsus'ta 12.12.2012'de Kan Bağışı Seferberliği Başlatılıyor

Tarsusta 12.12.2012de Kan Bağışı Seferberliği Başlatılıyor
A+A-

Mersin Kızılay Şube Müdürlüğü, Tarsus'ta 12.12.2012 Çarşamba günü Tarsus'ta kan bağışı kampanyası düzenleyecek. Kampanyayla ilgili olarak Tarsus Ziraat Odasında kan bağışı bilgilendirme toplantıs

Mersin Kızılay Şube Müdürlüğü, Tarsus'ta 12.12.2012 Çarşamba günü Tarsus'ta kan bağışı kampanyası düzenleyecek.
Kampanyayla ilgili olarak Tarsus Ziraat Odasında kan bağışı bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Emniyet Müdür Vekili Ufuk Solmaz, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, daire amirleri ve oda başkan ve personeli katıldı.
Mersin Kızılay Şube Başkanı Necmi Erdem, toplantıda yaptığı konuşmada kan bağışının önemine değindi. Erdem, "Kan bağışı yeterli değil. Bu nedenle çeşitli projeler gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Tarsus'ta 12.12.2012 Çarşamba günü kan bağışı kampanyası düzenliyoruz. Amacımız nüfusa oranla en yüksek kan bağışını alarak Türkiye'ye iyiliksever Tarsus'un sesini duyurmaktır. Dileğimiz herkesin bu kampanyaya destek olmasıdır. Çünkü kan tek kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka bir alternatifi bulunmayan bir sıvıdır. Ancak bir insan kan bağışlayarak başka bir insanın hayatını kurtarabilir. Haydi Tarsus 'Tarsus'un damarındaki kan ülkesi için akar, mutluluklar paylaştıkça artar. 12.12.2012'de hedefimizi tam 12'den vuralım" dedi.
Erdem'in konuşmasının ardından kan bağışçısı kazanım uzmanı Yıldız Karacaoğlu katılımcılara kan bağışı konusunda bir sunum gerçekleştirdi.
Daha sonra söz alan Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, zaman zaman Tarsus'ta kan bağışı kampanyası yapıldığını, kan bağışına belediye çalışanlarıyla birlikte destek vereceklerini söyledi.
Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi ise Tarsus'un ihtiyacı olan kanı yeterli olmadığının ortaya çıktığını belirterek, "Bütün toplumun bu kampanyaya destek vermesini istiyoruz. Herkesin sorumlu vatandaş bilinciyle hareket etmesini diliyorum. 12 Aralık 2012 tarihinde kanı sıcak olan Tarsusluların kan bağışında bulunmasını istiyoruz. Çünkü yarının kimin başına ne geleceği belli değil. Kan her zaman lazım ve hayati değeri taşıyor. Şimdiden herkesin üzerinde düşen görevi yapmasını istiyoruz" ifadesini kullandı.
(ERY-Y)

06.12.2012 13:16:00 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT