1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "tarsus Üniversiteyi Hak Ediyor" Toplantısı

"tarsus Üniversiteyi Hak Ediyor" Toplantısı

tarsus Üniversiteyi Hak Ediyor Toplantısı
A+A-

Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite kurulması amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor. Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi başkanlığında kentte bulunan okul müdürleriyle toplantı yapıldı. To

Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite kurulması amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor.
Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi başkanlığında kentte bulunan okul müdürleriyle toplantı yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, kente üniversite kurulması ilçede hareketliliği artıracağını söyledi. Demir, "Tarsus'a üniversite kurulması, İlçemizin sosyal kültürel ve ekonomik anlamda canlanmasına ve gelişmesine katkı sağlayacaktır. Üniversitenin kurulması için Kaymakamımız Orhan Şefik Güldibi'nin başlattığı "Tarsus Üniversiteyi Hak Ediyor" kampanyası ve bu kampanya kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ile görüşmesi bizleri son derece heyecanlandırmıştır. Cumhurbaşkanımız sayın Abdullah Gül'ün, üniversite açılması konusundaki duyarlılığı ve Kaymakamımız Orhan Şefik Güldibi'nin bu konuya öncülük etmesi, ilçemiz ve bizler için çok büyük şanstır. Bizler de bu şansı iyi değerlendirerek, omuzlarımızdaki yükün ağırlığını hissetmeli ve İlçemize üniversite kurulması noktasında yapılması gereken tüm çalışmalarda gücümüz yettiğince yer almalıyız. Bu amaçla siz değerli müdürlerimizden konuya hassasiyet göstermenizi önemle rica ediyorum" dedi.
Tarsus'un sahip olduğu çok büyük değerler olduğunu söyleyen Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, binlerce yıllık geçmişe ait, kültüre, dine, ekonomiye, sosyal ve kültürel yaşama ev sahipliği yapan kentin bu yönüyle tarihin adeta kara kutusu gibi olduğunu dile getirdi. Güldibi, "59 ilden büyük İlçemize yeni bir üniversite açılması hepimizin ortak dileğidir diye düşünüyorum. Tarsus'a üniversite açılması amacıyla, Cumhurbaşkanımız sayın Abdullah Gül ile yaptığımız görüşmede, kendileri bu talebimizi çok olumlu karşıladı ve bu yolda bize çok ciddi anlamda umut verdi. Biz de Cumhurbaşkanımız sayın Abdullah Gül'ün destekleriyle, İlçemize yeni bir üniversite kurulması noktasında Kaymakamlık olarak çok ciddi ve geniş kapsamlı çalışma başlattık. Bu çalışma kapsamında, Üniversite komitesi bilimsel çalışmalarına başladı. Yeni bir üniversitenin kurulmasının bir çok ayağı var. Kamuoyu oluşturulması, sivil toplum örgütlerinin çalışmalara dahil edilmesi, yerel ve ulusal basına ulaşılması, çeşitli sosyal ağlardan yararlanarak hızlı bir şekilde çok geniş kitlelere ulaşılması gerekmektedir. Yine siz eğitim liderlerinin, okul müdürlerinin de, ortaöğretimin üst seviyesi olan üniversite eğitimine yönelik atılan bu adımda aktif rol almanız gerekmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül'ün desteğini almış olmanın verdiği heyecan ve ümitle Tarsus'a yeni bir üniversite kurulması için başlattığımız "Tarsus Üniversiteyi Hak Ediyor" kampanyamızın hak ettiği başarıyı yakalamasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.
(ERY-Y)

16.01.2013 17:36:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT