1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tarım Müdüründen İçdaş'ın Balık Çiftliğine Ziyaret

Tarım Müdüründen İçdaş'ın Balık Çiftliğine Ziyaret

Tarım Müdüründen İçdaşın Balık Çiftliğine Ziyaret
A+A-

Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Akkuş, Biga ilçesindeki İÇDAŞ tesisleri bünyesindeki levrek ve çupra çiftliğini ziyaret etti. Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü M

Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Akkuş, Biga ilçesindeki İÇDAŞ tesisleri bünyesindeki levrek ve çupra çiftliğini ziyaret etti.
Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Akkuş ve İlçe Müdürü Murat Ceylan, İÇDAŞ'ı ziyaret etti. Fabrika yetkilileri, tesis bahçesindeki levrek-çupra balık çiftliği ve denizden tatlı su elde edilen tesisler hakkında bilgiler verdi. Yetkililer, tesislerin İÇDAŞ'ın sürdürülebilir çelik üretimi ve çevresel değerlere verdiği önemin ifadesi olduğunu, yer altı su kaynaklarının tüketimi yerine denizden günde 12 bin ton tatlı su elde edilerek tesis ve çalışanların su ihtiyacının karşılandığını, reverse osmoz teknoloji ile denizdeki tuzlu suyun tatlı su olarak kullandıklarını belirtti. Çelik, tesislerin soğutmasında kullanılan deniz suyundan ise yılda yüz bin levrek ve çupra yetiştirildiğini, İÇDAŞ entegre tesislerinin AB çevre ödülüne layık görüldüğünü ifade etti.
(ST-GD-MŞ)

20.12.2012 15:26:09 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT