1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tarım Kredi Kooperatifi Hayvan Yetiştiricisinin İmdadına Yetişti

Tarım Kredi Kooperatifi Hayvan Yetiştiricisinin İmdadına Yetişti

Tarım Kredi Kooperatifi Hayvan Yetiştiricisinin İmdadına Yetişti
A+A-

Gemerek ilçesine bağlı Yeniçubuk Kasabası Tarım Kredi Kooperatifi tarafından hayvan üreticisine getirilen ucuz yem, çiftçinin yüzünü güldürdü. Bu yıl saman piyasasının yükselmesi nedeniyle yeme yükse

Gemerek ilçesine bağlı Yeniçubuk Kasabası Tarım Kredi Kooperatifi tarafından hayvan üreticisine getirilen ucuz yem, çiftçinin yüzünü güldürdü.
Bu yıl saman piyasasının yükselmesi nedeniyle yeme yüksek fiyatlar ödeyen bölgedeki hayvan yetiştiricileri, piyasadan 800-1000 TL arası satın aldıkları samanı Yeniçubuk Tarım Kredi Kooperatifi yurt dışından ithal ederek vergiler dahil 500 TL'ye çiftçiye sunduğu açıklandı. Satın almak için kayıt yaptıran çiftçinin şimdiden 100 ton samanı satın aldığı bildirildi.
Müracaatların devam ettiğini ve ay sonuna kadar devam edeceğini belirten Yeniçubuk Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Şimşek Sarıtaş "Çiftçiye hizmet etmek için kooperatif olarak tüm çalışmaları yapıyoruz. Ayrıca hibrit, mısır, ayçiçeği ve şeker pancarı tohum satışlarımızda başladı, sipariş almaya devam ediyoruz" diye konuştu.
Macaristan, Bulgaristan ve Kanada'dan ithal edilen samanın Türkiye geneline 20 bin ton ithal edildiği ve Gemerek ilçesine de 150 ton ithal saman geleceği bildirildi.
(EA-UY-ZB-Y)

26.01.2013 13:58:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT