1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tarım Bav Toplantısı

Tarım Bav Toplantısı

Tarım Bav Toplantısı
A+A-

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, 2013 yılının ilk Bilgi Alışveriş (BAV) toplantısı yapıldı. Toplantıda, tarımsal desteklemelerden tüm üreticilerin faydalanmaları için azami

Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, 2013 yılının ilk Bilgi Alışveriş (BAV) toplantısı yapıldı. Toplantıda, tarımsal desteklemelerden tüm üreticilerin faydalanmaları için azami özen gösterilmesi istendi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Salonu'nda düzenlenen BAV toplantısında, sorunlar ve öneriler bölümünde ilçe ve şube müdürleri tarafından uygulamalarda karşılaşılan sorunlar ve eksiklikler dile getirilerek, 2012 yılı çalışmaları ve 2013 yılı hedefleri hakkında bilgi verildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, "2013 yılının ilk bilgi alışverişi toplantısında toplanmış bulunmaktayız. Bu toplantıda yapmış olduğumuz çalışmaları ve vermiş olduğumuz mesajları mutlaka personelinize iletin. Yapacağınız çalışmalarda kanun ve yönetmeliklere mutlaka uyun ve adil olun. Çiftçilerimizin mağdur olmamaları için işletme, büyükbaş ve küçükbaş hayvan kayıtlarını mutlaka güncelleyin. Tarımsal desteklemelerden tüm üreticilerimizin faydalanmaları için azami özeni gösterin. Yapılan tarımsal desteklemeleri iyi takip edin kesinlikle suistimallere müsaade etmeyin. Çiftçilerinize karşı güler yüzlü olun ve gerçekleşmeyen talep ve başvurularını anlaşılır bir dille anlatın. Personelinizin arazi çalışmalarını yakından takip edin ve sürekli görev dönüşlerinde yapılan çalışmalar hakkında rapor alın. Tar-Gel projesinde çalışan arkadaşlar mutlaka köylerinde görev yapacaklar ve çiftçilerimizin sorunlarıyla bire bir ilgilenecekler. Tar-Gel projesinde görevli arkadaşlar bakanlığımızın köylerdeki temsilcileridir. Sizlerden bu arkadaşlarımızın çalışmalarını yakından takip ederek bölgedeki sorunlarıyla da yakından ilgilenin. Bu arkadaşlarla mutlaka haftada bir gün istişare toplantısı yapmanızı istiyorum. Tarımsal faaliyetin olmadığı kış mevsiminde çiftçi toplantılarına ve personelinizin eksik olduğu konularda hizmet içi eğitime önem verin. Eksik olduğunuz konularda mutlaka il müdürlüğümüz ile irtibata geçin. Yaptığınız toplantıları mutlaka kayıt altına alın. Bölgenizdeki tarımsal potansiyeli ve sorunları tespit ederek çalışmalarınızı bu yönde yapın. Sözleşmeli üretim, iyi tarım ve organik tarım konusunda çalışmalar yapın ve çiftçilerinizi bu yönde üretim yapmaları konusunda teşvik edin" dedi.
Toplantı, dilek ve temenniler bölümünün ardından sona erdi.
(NA-Y)

25.01.2013 11:18:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT