1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tarihi Hekim Evi Butik Otel Oluyor

Tarihi Hekim Evi Butik Otel Oluyor

Tarihi Hekim Evi Butik Otel Oluyor
A+A-

Kars'ta Hekimevi olarak kullanılan tarihi bina, tarihi dokusuna uygun şekilde restorasyonu yapılarak butik otel olacak. Kars'ta boşaltıldktan sonra harabeye dönen ve Karslı işadamlarının 49 yıllığı

Kars'ta Hekimevi olarak kullanılan tarihi bina, tarihi dokusuna uygun şekilde restorasyonu yapılarak butik otel olacak.
Kars'ta boşaltıldktan sonra harabeye dönen ve Karslı işadamlarının 49 yıllığına kiralayarak yıkılmaktan kurtardığı tarihi Hekimevi Binası'nda tadilat ve restorasyon çalışmaları devam ediyor. Tarihi dokusu korunarak titizlikle yapılan çalımlar tamamlandığında Hekimevi Butik Otel olarak yerli ve yabancı turistlerin hizmetine açılacak.
İçerisi tamamen değiştirilen tavan kaplamaları yapılan Hekimevi Binası'nın 2013 yılının sonuna yetiştirilmesi hedefleniyor. Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA)'nın da desteklediği Butik Otel, yapım çalışmaları kışa rağmen aralıksız sürüyor.
1877-1878 yıllarında Osmanlı Rus savaşından sonra, Kars'ın Rus işgalinde kaldığı 40 yıllık süre içerisinde dikdörtgen ve üç katlı bina şeklinde yapımı gerçekleştirilen ve günümüze kadar birçok alanda hizmet binası olarak kullanılarak olağanüstü mimari yapısıyla görenlerin ilgisini çeken Hekimevi, Butik Otel olarak turizme açılmasıyla birlikte kent için önemli bir kazanım olacak.
(IÇ-AT-Y)

26.01.2013 10:09:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT