1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tarih Ve Medeniyetler Derneği'nden Vali Daşöz'e Ziyaret

Tarih Ve Medeniyetler Derneği'nden Vali Daşöz'e Ziyaret

Tarih Ve Medeniyetler Derneğinden Vali Daşöze Ziyaret
A+A-

Manisa Tarih ve Medeniyet Derneği Başkanı Kemal Yalçın ve yönetimi Vali Halil İbrahim Daşöz'ü makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Kemal Yalçın ziyaret sırasında dernek hakkında bilgi verdi. Ya

Manisa Tarih ve Medeniyet Derneği Başkanı Kemal Yalçın ve yönetimi Vali Halil İbrahim Daşöz'ü makamında ziyaret etti.
Dernek Başkanı Kemal Yalçın ziyaret sırasında dernek hakkında bilgi verdi. Yalçın, "Türkiye genelinde bir vakıfız. Vakfımızın adı Hayrat Vakfı. Vakıfla beraber çalışan Tarih ve Medeniyet Derneği'miz var. Manisa şubesini bizler temsil ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile vakfımız arasında karşılıklı işbirliği içinde yurt genelinde 'Osmanlıca Türkçesi'ni herkesin anlayabileceği bir şekilde yaymak amacıyla nisan ayında kurslarımız başlayacak. Bu kurs sayesinde Osmanlıca basma ve yazma eserleri okuyup anlayacak, bu eserlerdeki bilgi ve belgelerden azami derecede faydalanacaklar. Türkiye'de ve Manisa'da çok ciddi bir talep var. Türkiye genelinde 35 bin kursiyer kaydı yapıldı. Vakıf olarak eğitim amaçlı ilk Osmanlıca dergimizi de çıkardık" dedi.
Vali Halil İbrahim Daşöz ise çalışmaları nedeniyle tebrik ederek, "Milli Eğitim Bakanlığı'mızla işbirliği halinde yürütülen bu çalışmalar ile uygulamada büyük bir açığı kapatmış olacaksınız. Güzel hizmetlere vesile olacaksınız. Yetiştireceğiniz kursiyerler ile birçok önemli çalışmaların da kapısı aralanmış olacak. Gönüllü bir şekilde yapmış olmanız her türlü takdirin üzerinde. Başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
Manisa Tarih ve Medeniyet Derneği Başkanı Kemal Yalçın ziyaretin anısına Vali Daşöz'e Osmanlı armasının bulunduğu tablo hediye etti.
(ÖND-Y)

15.02.2013 14:22:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT