1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tarih Parkı Açılışa Hazır

Tarih Parkı Açılışa Hazır

Tarih Parkı Açılışa Hazır
A+A-

Isparta Belediyesi tarafından yaptırılan Tarih Kültür ve Vefa Parkı açılışa hazır hale getirildi. Şehitler Anıtı'nda Balkan Savaşı, Kurtuluş Savaşı, Kıbrıs Barış Harekatı ve farklı bölgelerde şehit

Isparta Belediyesi tarafından yaptırılan Tarih Kültür ve Vefa Parkı açılışa hazır hale getirildi.
Şehitler Anıtı'nda Balkan Savaşı, Kurtuluş Savaşı, Kıbrıs Barış Harekatı ve farklı bölgelerde şehit olan askerlerin sayılarının da yer aldığı parkta incelemelerde bulunan Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, çalışmaların tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde resmi açılışın gerçekleştirileceğini söyledi. Başkan Günaydın, parkın hem kültürel, hem tarihi özelliklerinin bulunduğunu belirterek, parkın şehre değer kazandıracağına inandığını kaydetti.
Başkan Günaydın, "Isparta'nın bu ülkenin kurtuluşunda her bakımdan bir kahraman olduğunu gösteren bir parkımızdır. Burası tarihe teslim edilmiş, geçmişi izah eden bir park haline gelmiştir. Artık bu kahramanlarımız ile Isparta ve ülkemize büyük hizmet veren Türk büyüklerimizi bu parkta gün yüzüne çıkarmış oluyoruz. Bu park manevi bir değer taşıyor. Başta şehitlerimiz olmak üzere Isparta'ya hizmet eden tüm büyüklerimizin ruhları şad olsun diyorum" şeklinde konuştu.
(FK-SK-Y)

21.01.2013 17:08:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT