1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tapu, Kalitesini Tescilledi

Tapu, Kalitesini Tescilledi

Tapu, Kalitesini Tescilledi
A+A-

Ünye İlçe Tapu Müdürlüğü, 2012 yılı incelemeleri sonrasında İSO-9000 ve İSO-9001 belgelerini almaya hak kazandı. Konuyla ilgili yapan açıklama yapan Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Tapu Müdürlüğ

Ünye İlçe Tapu Müdürlüğü, 2012 yılı incelemeleri sonrasında İSO-9000 ve İSO-9001 belgelerini almaya hak kazandı.
Konuyla ilgili yapan açıklama yapan Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Tapu Müdürlüğü'nün yaptığı çalışmaların bu belge ile ödüllendirildiğini söyledi. Kaymakamlık binası toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Kaymakam Demir, "Bilindiği gibi Ünye Tapu Müdürlüğü, Ünye halkının mutluluğu ve huzuru için çok güzel hizmetler veriyor. Geldiğim günden beri ben Tapu Müdürümüzü yaptığı işlerden dolayı severek izliyordum. Kendisine ben bütün Ünyeliler adına teşekkür ediyorum. Yapmış olduğu bu güzel hizmetlerin sadece Ünye ile sınırlı kalmadığını, hep beraber gördük. Ünye Tapu Müdürlüğümüzün yapmış olduğu iş ve işlemler İSO-9000 ve İSO-9001 kalite hizmet belgesiyle ödüllendirildi. Ben bu güzide hizmeti ve karşılığını veren başta Tapu Müdürümüze ve bütün çalışanlarına Ünyeliler adına çok teşekkür ediyorum" dedi.
Ünye Tapu Müdürü İhsan Koyun ise yaptıkları çalışmaları anlatarak, "Ben 2005 Kasım ayında Ünye'ye gelmiştim. İlke hedefimiz Ünye'ye TAKBİS'i getirmekti. 2008 yılında Tapu Kadastro Bilgi Sistemi'ni (TAKBİS) getirdik. Bunun ardından TC kimlik bilgi girişini hızlandırdık. 2012 yılını Türkiye 18.'si olarak tamamladık. Şimdi ise elimizde arşiv düzenlemesi var ve tamamlamaya çalışıyoruz. En önemlisi de sayın kaymakamımızın direktifleri doğrultusunda bize yeni bir oda tahsis etmesiydi. Bu odanın tahsisinden önce hazırladığımız proje onaylandı. Bu proje içinde bulunduğumuz 2013 yılı başlarında dizayn edilecek. Ünye halkı da TAKBİS'i asıl o zaman görecek. Biz Ünyelilerin bu güvenine layık olmaya devam edeceğiz. Buraya gelmek kolaydır ama başarıyı sürdürmek zordur. Biz bu zor olanı başarmaya çalışacağız" diye konuştu.
(SG-SLH-Y)

16.01.2013 10:57:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT