1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'tantuni'yi Tanıttı

'tantuni'yi Tanıttı

tantuniyi Tanıttı
A+A-

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde halkı tantuni ile tanıştıran büfe sayesinde tantuni'ye ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle öğrencilerin uğrak mekanı olan Gözde Büfe tantuniyi merak öğrencilerin uğrak

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde halkı tantuni ile tanıştıran büfe sayesinde tantuni'ye ilgi her geçen gün artıyor. Özellikle öğrencilerin uğrak mekanı olan Gözde Büfe tantuniyi merak öğrencilerin uğrak yeri haline geldi.
Büfe sahibi Erdoğan Köse, " Döner ve fast food satışı yaptığım büfede müşterilere değişik lezzetler sunmak amacıyla Mersin yöresinin meşhur lezzeti olan tantuni yapmaya karar verdim. Bu amaçla Mersin'li meşhur ustalarla irtibat kurarak tantuni yapımının inceliklerini öğrendim. Tantuni yapımı için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra bir ay süre ile deneme amaçlı tantuni yaparak test ettim. Daha sonra dana ve tavuk etinden yaptığım tantuniyi iş yerimde müşterilere servis etmeye başladım. Yeni satışa başlamama rağmen müşterilerimden tantuni hakkında övgü dolu sözler duyuyorum. Özellikle öğrenci müşterilerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu güzel ve değişik lezzeti herkesin tatması ve tanıması açısından iyi bir girişim oldu" diye konuştu.
(MU-EFE)

17.01.2013 15:06:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT