1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tanrıkulu: Vali Yardımcısı Görevden Alınmalı!

Tanrıkulu: Vali Yardımcısı Görevden Alınmalı!

Tanrıkulu: Vali Yardımcısı Görevden Alınmalı!
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Konya’da öldürülen Gülşah öğretmenin dilekçesinde adı geçen vali yardımcısının görevden alınması gerektiği öne sürdü.


CHP Van İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyen Tanrıkulu, Van’da yaşanan sorunlara değindi. Hükümeti eleştiren Tanrıkulu, daha sonra gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı. Konya’da Gülşah Aktürk isimli öğretmenin öldürülmesi konusuna da değinen Tanrıkulu, Gülşah öğretmenin dilekçesinde adı geçen vali yardımcısının hemen görevden alınması gerektiğini öne sürdü. Tanrıkulu, “Geçtiğimiz gün Van kaynaklı çok hazin bir kadın cinayeti meydana geldi. Elimizde Gülşah Aktürk öğretmenin dilekçesi var. Dilekçede vali yardımcısının öğretmene, ‘En kötü ihtimalle ölürsün. Ölüm haktır. Yanında biber gazı gezdir" dediği iddia ediliyor. Kadın öğretmenin dilekçesinde bunlar yazılıyor. Doğal olarak kabul etmek gerekiyor. Vicdan, akıl ve mantık ile bu bilginin doğru olduğu noktasına ışık uyandırıyor. Bu olaydan sonra vali yardımcısının böyle bir görevde kalmaması lazım” ifadelerini kullandı.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’den duyarlılık beklediklerini belirten Tanrıkulu, “Bizim İçişleri Bakanından bir beklentimiz yok. Bir bayan öğretmen aynı konu ile ilgili İçişleri Bakanlığına da gitseydi yine aynı cevapla karşılaşırdı fakat duyarlılığını bildiğimiz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’den bir duyarlılık bekliyoruz” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT