1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Taner Yıldız: Seçim sürecinde enerji güvenliği için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışacağız

Taner Yıldız: Seçim sürecinde enerji güvenliği için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışacağız

Taner Yıldız: Seçim sürecinde enerji güvenliği için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışacağız
A+A-

Enerji Bakanı Taner Yıldız, seçim sürecinde elektrik kesintisi yaşanma ihtimallerine ilişkin, “Kolluk kuvvetleri açısından da bir takviye yapılması lazım geldiğini gördük." dedi.

Enerji Bakanı Taner Yıldız, seçim sürecinde elektrik kesintisi yaşanma ihtimallerine ilişkin, “Kolluk kuvvetleri açısından da bir takviye yapılması lazım geldiğini gördük. Çünkü geçen hafta Silopi’de 154 kilovatlık bir direk ne yazık ki terör saldırısı sonucunda yıkıldı. Seçim günü trafo merkezlerinin bir kısmındaki alınacak önlemler teknik çalışmalarımızın dışındaki önlemlerdir” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) Ar-Ge Çalıştayı’nın açılış oturumunun ardından açıklamalarda bulundu.


Bakan Yıldız, “Seçim yaklaşıyor bununla alakalı aldığımız tedbirler bildiğiniz gibi bütün idari izinler kaldırılmış durumda. Çünkü özel sektör bir kamu hizmeti görüyor. Bir kamu hizmetinin özel sektör eliyle görülmesi demek bir nevi kamu hizmetçisi gibi görmemiz gerekiyor. O yüzden izinler kaldırılmış durumda.

Bütün teknik detaylar tek tek irdeleniyor. Bazı bakımı yapılması gereken hatlarımız var. Bazı semtlerimizdeki elektrik kesintileri kontrollü olarak yapılan bakım çalışmalarından dolayı yapılan kesintilerdir.

“KOLLUK KUVVETLERİ AÇISINDAN BİR TAKVİYE GEREKTİĞİNİ GÖRDÜK”
Güvenlik açısından da bizim dışımızda bütün teknik detayları önemleri biz de alıyoruz ama kolluk kuvvetleri açısından da bir takviye yapılması lazım geldiğini gördük. Çünkü geçen hafta Silopi’de 154 kilovatlık bir direk ne yazık ki terör saldırısı sonucunda yıkıldı. Bunun yapılması demek oradaki vatandaşımızın Kürt’ü Türk’ü yok ama o bölgede yaşayan vatandaşlarımızın elektriksiz kalması demek. Bu nasıl bir hak savunuculuğudur bunu anlamış değiliz.

“2 YILDAN BERİ TÜKETTİĞİMİZDEN FAZLASINI ÜRETİYORUZ”
Türkiye’de üretim fazlalığı vardır, arz fazlası vardır. Elektriğin üretimiyle ilgili herhangi bir sıkıntı söz konusu değildir. Son iki yıldan beri böyledir bu.

O yüzden kolluk kuvvetleriyle beraber bir kısım yerlerde alınacak önlemler hele hele seçim günü trafo merkezlerinin bir kısmındaki alınacak önlemler teknik çalışmalarımızın dışındaki önlemlerdir. Bunu son derece önemsiyoruz. Herhangi bir problem yaşanacağı kanaatinde değilim” dedi. (DHA)

A+A-

HABERE YORUM KAT