1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Tane Tane Gelen Mavi Mutluluk

Tane Tane Gelen Mavi Mutluluk

Tane Tane Gelen Mavi Mutluluk
A+A-

Çaldıran ilçesindeki İmam Hatip Lisesi ve Anıttepe Ortaokulu’nun ortaklaşa düzenlediği ‘Tane Tane Gelen Mavi Mutluluk’ kampanyası çerçevesinde toplanılan plastik kapaklarla alınan tekerlekli sandalye, törenle Ali Kaya adında bir engelli vatandaşa armağan

Çaldıran ilçesindeki İmam Hatip Lisesi ve Anıttepe Ortaokulu’nun ortaklaşa düzenlediği ‘Tane Tane Gelen Mavi Mutluluk’ kampanyası çerçevesinde toplanılan plastik kapaklarla alınan tekerlekli sandalye, törenle Ali Kaya adında bir engelli vatandaşa armağan edildi. 


Çaldıran İmam Hatip Lisesi önünde düzenlenen törene Okul Müdürü Vesim Hacıoğlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan 9. sınıf öğrencisi Kübra Kaya, 3 yıl önce Selami Çınarcı ve Gökhan Özkan tarafından başlatılan ‘Tane Tane Gelen Mavi Mutluluk’ kampanyasının ilçe genelinde çığ gibi büyüdüğünü belirtti. Kübra Kaya, “Tane tane toplanılan kapaklar her defasında bir engeli ortadan kaldırıyor. Bu tür sosyal sorumluluk gerektiren projeler, toplumsal dayanışma açısından çok önemlidir. Düşünün, hiç kimsenin önemsemediği plastik kapaklardan koskoca dünyalar oluşturuyorsunuz. Bu koskoca dünyalara da, devasa umutlar yerleştiriyorsunuz. Plastik kapak toplamak sabır ve duyarlılık işidir. Bu sabrın ve duyarlılığın emeğini alıp, engelli bir kardeşimize umut olmak da sağduyulu ve bilinçli insanların işidir. 3 yıl önce, iki öğretmenimiz tarafından bir okulumuzda başlatılan ‘Tane Tane Gelen Mavi Mutluluk’ kampanyası giderek ilçe geneline yayıldı ve bu kampanya birçok okulumuz tarafından sahiplendi. Bu üç senelik zaman zarfında kampanya sorumluları tarafından hemen hemen bir tona yakın plastik kapak toplanılarak, ilçe tarihine geçecek bir rekora imza atıldı. Bu süre zarfında toplanılan plastik kapaklarla 10 engelli kardeşimize 10 tane tekerlekli sandalye armağan edildi. Bugün burada 11. sandalyeyi de engelli bir kardeşimize armağan edeceğiz’’ dedi.


Öğrenci Kübra Kaya’nın konuşmasından sonra 11. tekerlikli sandalye engelli Ali Kaya’nın abisine teslim edildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT