1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Talimhane Projesine Start Verildi

Talimhane Projesine Start Verildi

Talimhane Projesine Start Verildi
A+A-

Bursa'da yıllarca konuşulup da bir türlü gerçekleştirilemeyen Talimhane projesi Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan binaların yıkılmasıyla başladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafında

Bursa'da yıllarca konuşulup da bir türlü gerçekleştirilemeyen Talimhane projesi Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırılan binaların yıkılmasıyla başladı.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin dört bir yanında sürdürülen sosyal donatı alanların, Talimhane bölgesinde yapımına start verilen park ve spor sahası da ekleniyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mollaarap Mahallesi'ndeki Talimhane bölgesinde yapılması planlanan çalışmaları başlattı. Altepe, "Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa'nın yaşanabilir, çağdaş bir spor şehri olması için yıllardır konuşulan ancak yapılamayan hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Burası da park düzenlemesi, yürüyüş yolları, spor alanları, yüzme havuzu ve diğer düzenlemelerle birlikte bölgenin cazibe merkezi olacak. Alanın kuzey tarafındaki müze de bölgeyle birleşmiş olacak" dedi.
Başkan Altepe, çalışmaları kısa sürede tamamlamak istediklerini vurgulayarak, "Kağıt üzerinde spor alanı olarak görülen parseldeki metruk binaları boşaltıp, çevre düzenlemeleriyle güzel bir park alanı ve suni çim sahanın bulunacağı bir mekan oluşturmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
Başkan Altepe, bölge halkının gece gündüz rahatlıkla yararlanabileceği güzel bir alanın Yıldırım'a kazandırılacağını ifade etti. Talimhane'de yapılacak park ve spor sahası, Mollaarap, Umurbey ve Yenimahalle'de yaşayan vatandaşlara hizmet verecek.
(MŞ)

19.02.2013 13:42:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT