1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Taliban'ın Başından Vurduğu Malala Taburcu Oldu

Taliban'ın Başından Vurduğu Malala Taburcu Oldu

Talibanın Başından Vurduğu Malala Taburcu Oldu
A+A-

Pakistan'daki kızların eğitim hakkına verdiği destek nedeniyle geçen yılın Ekim ayında Taliban tarafından başından vurulan 14 yaşındaki Malala Yusufzay, tedavi gördüğü İngiltere'deki hastaneden taburc

Pakistan'daki kızların eğitim hakkına verdiği destek nedeniyle geçen yılın Ekim ayında Taliban tarafından başından vurulan 14 yaşındaki Malala Yusufzay, tedavi gördüğü İngiltere'deki hastaneden taburcu edildi.
Pakistan'da vurulduktan sonra tedavisi için İngiltere'nin Birmingham kentindeki Queen Elizabeth Hastanesi'ne getirilen Malala Yusufzay, bugün taburcu edildi. Pakistan'ın Swat Vadisi'ndeki Mingora kentindeki okulundan eve dönerken başından vurulan Malala'nın ilk müdahalesi Peşaver kentinde yapılarak, başındaki mermi çekirdeği başarılı bir ameliyatla çıkarılmıştı. Malala daha sonra İngiltere'ye getirilerek, tedavi ve rehabilitasyon sürecine burada devam edilmişti.
Malala Yusufzay, Swat Vadisi'nin kontrolünü ele geçiren Taliban militanlarının yönetimi altında yaşamanın nasıl bir şey olduğu hakkında yazdığı günlükle gündeme gelmişti.
(MS-MS-CC-D)

04.01.2013 12:04:43 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT