1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Taliban Militanlarında Afgan Askerine Öldüresiye Dayak Mustafa Deveci Kabil

Taliban Militanlarında Afgan Askerine Öldüresiye Dayak Mustafa Deveci Kabil

Taliban Militanlarında Afgan Askerine Öldüresiye Dayak  Mustafa Deveci    Kabil
A+A-

Taliban militanları tarafından yakalanan bir Afgan askerinin ölesiye darp edilmesi, Afgan halkının tepkisini topladı. Yaklaşık 1 ay önce Pakistan'ın Sobha Sarhad bölgesinde çekildiği belirtilen video

Taliban militanları tarafından yakalanan bir Afgan askerinin ölesiye darp edilmesi, Afgan halkının tepkisini topladı.
Yaklaşık 1 ay önce Pakistan'ın Sobha Sarhad bölgesinde çekildiği belirtilen videoda, Pakistan'da Taliban militanları tarafından yakalanan bir Afgan askeri, üzerinde üniformasıyla getirildiği bir evin avlusunda, onlarca Taliban üyesinin gözü önünde kırbaçlanıyor. Elleri arkasından kelepçeli ve bir ayağına zincir takılı olarak çok sayıda kişi tarafından kırbaçlanan Afgan askerinin, Taliban üyelerine yalvardığı ve "Yeter vurmayın, yeter vurmayın" diye bağırdığı duyuluyor.
Taliban üyelerinin ise, feryatlar karşısında şiddeti daha da artırdığı ve askeri yerde sürükleyerek kamçılamaya devam ettiği görülüyor.
Bu arada işkenceyi seyreden Taliban üyelerinin, askerin feryatları karşısında neşelendikleri ve bir Taliban üyesinin esir askeri boğazından tutarak yere vurması sırasında kahkaha atması da dikkatlerden kaçmıyor.
(İHA-OK-D)

09.01.2013 11:36:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT