1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Talas Belediyesi Hayvanları Unutmadı

Talas Belediyesi Hayvanları Unutmadı

Talas Belediyesi Hayvanları Unutmadı
A+A-

Talas Belediyesi, soğukta dışarıda kalan hayvanları unutmadı. Başta sokaktakiler olmak üzere park bahçelere kanatlı ve diğer hayvanlar için 50 besleme noktası yerleştirildi. Yerel yönetimlerin vata

Talas Belediyesi, soğukta dışarıda kalan hayvanları unutmadı. Başta sokaktakiler olmak üzere park bahçelere kanatlı ve diğer hayvanlar için 50 besleme noktası yerleştirildi.
Yerel yönetimlerin vatandaşa hizmetin yanında çevreye hizmet eden kurumlar olduğunu belirten Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, kışın soğuk günlerinde sokakta kalan hayvanlar için tedbir aldıklarını söyledi. Başkan Yıldırım, başta sokak hayvanları olmak üzere sokakta dolaşan evcil hayvanlar için de iki kat suluğu ve yemliği bulunan 20 adet besleme noktası monte edildiğini ifade etti. Evcil ve sokak hayvanlarını da her zaman düşündüklerini kaydeden Başkan Yıldırım, şunları söyledi:
"Belediye olarak vatandaşımıza yaptığımız hizmeti aynı şekilde birlikte hayatı paylaştığımız hayvanlarımız için de gerçekleştiriyoruz. Bineklerinize aşırı yük yüklemeyin nasihatinde bulunan hazreti peygamberin ümmeti olarak, başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvanları kışın bu soğuk günlerinde aç ve susuz bırakmamak için çalışıyoruz. Bu nedenle 92 parkımızdan 20'sine kuş ve diğer canlılar için su ve yemlik bölümleri bulunan besleme noktası monte edildi. Diğer parklarımıza da yerleştirilmeye başlandı. Ayrıca kuşlar için park ve yeşil alanlara 50 kuşyemliğinin yanı sıra, geri dönüşüm malzemelerinin kullanıldığı 50 kuş yuvası da yaptık. Amacımız park ve bahçelerdeki her ağaca kuş yuvası yaparak kuşların soğuktan korunmasını sağlamak."
Parklardaki besleme noktalarını gören hayvan severler ise memnuniyetlerini ifade etti. Evcil köpeği bulunan Şerife Beydil, yıllardır Talas'ta yaşadığını ancak ilk defa böyle bir uygulamayla karşılaştığını belirterek, "Önceleri köpeğimi dolaştırmak için parka çıkardığımda aç ve susuz kaldığında hemen eve gidiyordum. Ama bundan sonra istediğimiz kadar köpeğimi gezdirebileceğim. Çünkü su ve yemi hazır dışarıda. Bunu gerçekleştirenlere teşekkür ediyorum" dedi.
(AÖ-Y)

27.12.2012 14:19:18 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT