1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Taktığı Aküleri Çalarken Yakalandı

Taktığı Aküleri Çalarken Yakalandı

Taktığı Aküleri Çalarken Yakalandı
A+A-

Adana'da askere gitmeden önce baz istasyonların kurulumunda çalışan bir kişi, izinden geldiği sırada parasız kalınca Adana ve Mersin'deki baz istasyonlarının akülerini ve kablolarını çaldı. Edinile

Adana'da askere gitmeden önce baz istasyonların kurulumunda çalışan bir kişi, izinden geldiği sırada parasız kalınca Adana ve Mersin'deki baz istasyonlarının akülerini ve kablolarını çaldı.
Edinilen bilgiye göre olay, merkez Seyhan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, Adana, Kozan, Mersin ve Tarsus'ta baz istasyonlarının kabloları ve aküleri, peş peşe çalınmaya başlayınca GSM firması polise başvurdu. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, baz istasyonlarında araştırma başlattı. Yapılan araştırmada 20 ayrı baz istasyonundan akü ve kabloların çalındığı tespit edildi. Polis, araştırmayı genişletince baz istasyonlarının akülerinin yüklendiği bir araç plakasına ulaştı. Plakanın oto kiralama firmasında ait bir araca ait olduğu belirlendi. Yapılan çalışmada aracı hırsızlığın olduğu tarihlerde Ankara'da vatani görevini yapan Caner Ö. (21) ve amcasının oğlu Mutlu Ö.'nün kiraladığı belirlendi. Polis, yaptığı operasyonla zanlıları yakaladı. Şahıslardan Caner Ö.'nün askere gitmeden önce baz istasyonu kurulumunda çalıştığı bu sırada kendisine istasyonların yedek anahtarını çektirdiği belirlendi. Caner Ö.'nün askerden izne geldiği ve parasız kalınca baz istasyonlarını gidip akülerini ve kablolarını çaldığı amcasının oğlunun ise 3 hırsızlıkta araçta beklediğini belirledi. GSM firması 40 bin lira zararı olduğu gerekçesiyle şahıslardan şikayetçi oldu.
Şahıslar emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
(FKE-AKL-AŞ-Y)

19.02.2013 10:41:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT