1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Taksim'de Odtü'ye Destek Eylemi

Taksim'de Odtü'ye Destek Eylemi

Taksimde Odtüye Destek Eylemi
A+A-

Taksim'de toplanan öğrenci grubu, ODTÜ'lü öğrencilere destek vermek için eylem yaptı. Galatasaray'a yürüyen gruba, CHP Milletvekili Mahmut Tanal da destek verdi. Tutuklu Öğrencilerle Dayanışma İnsi

Taksim'de toplanan öğrenci grubu, ODTÜ'lü öğrencilere destek vermek için eylem yaptı. Galatasaray'a yürüyen gruba, CHP Milletvekili Mahmut Tanal da destek verdi.
Tutuklu Öğrencilerle Dayanışma İnsiyatifi üyesi yaklaşık 100 kişi Taksim Meydanı'nda toplandı. Aralarından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Mahmut Tanal'ın da bulunduğu grup üyeleri, Galatasaray Meydanı'na yürüdü. "ODTÜ'ye selam, direnişe devam" şeklinde sloganlar attan göstericiler, Galatasaray'da ortak bir basın açıklaması yaptı.
Grup adına basın açıklamasını okuyan Hazal Kaya "ODTÜ'ye Başbakan'ın gelişini protesto etmek isteyen öğrencilere 3 bin 500 polis müdahale etmiştir. ODTÜ'de yaşanan direniş neredeyse bütün üniversitelerde yankısını bulmuştur. Daha eşit ve özgür bir dünya istiyoruz. Özgürlük ve eşitlik bayrağını yükselten ODTÜ'yü selamlıyoruz" dedi.
Grup basın açıklaması ardından sessizce dağıldı.
(EY-ÖFA-Y)

30.12.2012 16:48:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT