1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Taksim Değil Uğur Mumcu Meydanı

Taksim Değil Uğur Mumcu Meydanı

Taksim Değil Uğur Mumcu Meydanı
A+A-

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yılbaşı kutlaması etkinlikleri için Uğur Mumcu meydanın da bir araya gelen binlerce Adanalı 2013'ü büyük coşkuyla karşıladı. Yıllardır İstanbul Taksim Meydanı

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yılbaşı kutlaması etkinlikleri için Uğur Mumcu meydanın da bir araya gelen binlerce Adanalı 2013'ü büyük coşkuyla karşıladı.
Yıllardır İstanbul Taksim Meydanı'ndaki kutlamaları televizyon ekranlarından gıpta ile izleyen Adanalılar bu kez Taksim'deki havayı aratmayan bir coşkuyla, yeni yıla hep birlikte "Merhaba" demenin tadını yaşadı.
Genci-yaşlısı binlerce vatandaşın akın ettiği Uğur Mumcu Meydanında toplanan kalabalık Adana Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonu ile sabahın erken saatlerine kadar eğlendi.
Meydana 15 metre yüksekliğinde 52 basamaklı çam ağacına benzetilen koni şeklindeki yılbaşı ağacı yerleştirildi.
Toplam 2 bin 700 kırmızı çiçekle donatılan dev yılbaşı ağacının üzerine de 2012 yılını simgeleyen 'kayan yıldız' konuldu. Saat 22.00'dan itibaren binlerce Adanalı meydana akın ederek Canlı DJ performansının müzikleri eşliğinde gönüllerince eğlendi.
Adana Büyükşehir Belediyesi, canlı DJ performansının yanı sıra, suni kar yağışı, lazer ve havai fişek gösterileri ile yine Büyükşehir Belediyesinin bandosunun seslendirdiği hareketli müzikler ile Adanalılara unutulmaz bir gece yaşattı.
Hiç bir tatsızlığın yaşanmadığı coşkulu gecede yeni yıl için geri sayım ise tek kelimeyle ve kelimenin tam anlamıyla mükemmel oldu. Binlerce Adanalı hep beraber 2013'e coşku, sevinç ve yepyeni umutlarla girdi.
(ADN-Y)

01.01.2013 14:42:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT