1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Taksicilerin Sorunları Tartışıldı

Taksicilerin Sorunları Tartışıldı

Taksicilerin Sorunları Tartışıldı
A+A-

Van’ın Erciş ilçesinde Şoförler ve Otomobilciler Cemiyeti ve Esnaf Odası tarafından ilçedeki ticari taksi işleten esnafın sorunlarını içeren bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin, Erciş Şoförler ve Otomobilciler Cemiyeti Esnaf Odası Başkanı Hüsamettin Çelik, Ulaşım Dairesi Müdürü Önder Yiğit, Erciş Belediyesi hukukçuları ile taksici esnafı katıldı. Odanın çok amaçlı salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Erciş Şoförler ve Otomobilciler Cemiyeti Esnaf Odası Başkanı Hüsamettin Çelik, 2011 yılında yaşanan depremde herkes gibi taksicilerin de etkilendiğini belirterek, "Biriken borçları için ticari taksi şoförlerine yasal çerçevede kolaylık gösterilmesini istiyorum. İlçemizde zor durumda kalan esnafımızın geçmişe yönelik borçlarının kaldırılması veya kolaylık sağlanmasıyla alakalı çalışma yapılmasını rica ediyorum" dedi.


Erciş Belediye Başkanı Diba Keskin ise taksicilerin yaşadığı sorunları bildiklerini ifade ederek, sorunların mutlaka yasal bir çerçevede çözebileceğini söyledi. Belediyenin bu konuda kendi başına hiç bir karar alamayacağını da anlatan Keskin, "Esnafın kanunlar karşısında eşitliği temsilen bir avukat tutmaları gerekmektedir. Bu avukat ise belediyemizin avukatlarıyla sorunu görüşmelerle çözebilir. Bu şehre bir düzen getireceğiz. Düzen her zaman ilk başlarda sıkıntı getirir. Avrupa'ya gidenler çok iyi bilirler. Orada herkes yasaya uyar ve her şey bir çarkın dişleri gibi çalışır. Yasalar ise insanlar içindir. İlçemizde bunu uygulamak biraz zor gibi. Ancak, biz de belediye olarak bu zorluklarla mücadele edeceğiz" şeklinde konuştu.


Toplantı taksici esnafının sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT