1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Takip Edilen Hasta Sayısı 2 Bini Geçti

Takip Edilen Hasta Sayısı 2 Bini Geçti

Takip Edilen Hasta Sayısı 2 Bini Geçti
A+A-

Zonguldak'ın Kozlu Beldesi'nde bulunan kimsesiz yaşlı ve hastaların tüm hastane işlemlerini Kozlu Belediyesi Hasta Takip Merkezi yapıyor. Evinden yaşlıları alan Hasta Takip Merkezi hastaneye götürü

Zonguldak'ın Kozlu Beldesi'nde bulunan kimsesiz yaşlı ve hastaların tüm hastane işlemlerini Kozlu Belediyesi Hasta Takip Merkezi yapıyor.
Evinden yaşlıları alan Hasta Takip Merkezi hastaneye götürüyor. Hastanede yapılan kayıt işlemlerinin yanı sıra tedavi sonrasındaki tahlil ve yatış gibi işlemleri de yapılıyor. Yatış işlemlerini yapan ekipler, hastaların kan ihtiyaçlarını da karşılıyor. Hastanede refakat ettiği hastalardan eve geri dönenleri ise evine kadar götüren ekipler, bu hastaları sık sık ziyaret ederek ihtiyaçlarını soruyor. Merkezin takip ettiği hasta sayısının 2 bin 374'a ulaştığını belirten Hasta Takip Merkezi Sorumlusu Cengiz Alagözoğulları, "Belediye Başkanımız Ali Bektaş'ın talimatı ile 2 yıl önce kurulan merkezimiz, bugün 2 bin 374 hasta, yaşlı ve kimsesize yardımcı olmaya çalışıyor. Hiçbir maddi beklentisi olmayan birimimizin, tek amacı başkanımızın da ısrarla vurguladığı hayır duası alabilmektir. Elimizdeki imkanlar ölçüsünde en iyi şekilde bu kişilerimizin yardımına koşmaya çalışıyoruz. Her gittiğimiz kapıda gerek başkana, gerekse birim çalışanlarına gayet gönülden ve samimi dualar ediliyor" dedi.
(SA-SA)

30.01.2013 10:11:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT