1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TAK Üyesi Sönmez İçin Van'da Taziye Çadırı Kuruldu

TAK Üyesi Sönmez İçin Van'da Taziye Çadırı Kuruldu

TAK Üyesi Sönmez İçin Van'da Taziye Çadırı Kuruldu
A+A-

Ankara saldırısında yaşamını yitiren TAK üyesi Abdulbaki Sönmez (Zınar Raperin) için Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Şehit Fırat Mahallesi’nde MEYADER tarafından taziye kuruldu.

Ankara saldırısında yaşamını yitiren TAK üyesi Abdulbaki Sönmez (Zınar Raperin) için Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Şehit Fırat Mahallesi’nde MEYADER tarafından taziye kuruldu. HDP Van Milletvekili Tuba Hezer ile DBP, HDP ve MEYA-DER yöneticilerinin kitlesel olarak ziyaret ettiği taziyeye, bini aşkın yurttaş katıldı.

Mahallede bulunan Nuda Kültür Merkezi önünde toplanan halk, Esentepe Camii’ne doğru yürüyüşe geçti. PKK Lideri Abdullah Öcalan ve yaşamını yitiren Sönmez’in fotoğrafının olduğu pankartın açıldığı yürüyüşte, PKK bayrakları taşınarak, “Şehit na mırın”, “Biji serok Apo” sloganları atıldı Taziye evinde son bulan yürüyüş ardından saygı duruşunda bulunuldu. Taziyede konuşan MEYADER yöneticisi İdris Şaybak, birlik ve beraberlik mesajları vererek, “Dünyanın birçok yerinde diktatörler gençlerin verdiği mücadele ile devrilmişlerdir. Bu da cesaret ister” dedi. Vanaktuel

A+A-

HABERE YORUM KAT