1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TAGİAD İŞADAMLARINI TATVAN’DA BULUŞTURACAK

TAGİAD İŞADAMLARINI TATVAN’DA BULUŞTURACAK

TAGİAD İŞADAMLARINI TATVAN’DA BULUŞTURACAK
A+A-

Bitlis’in Tatvan ilçesinde faaliyet gösteren Tatvan Girişimci İş Adamları Derneği (TAGİAD), bölgenin kalkınmasına katkı sunmak amacıyla yurt içi ve yurt dışındaki işadamlarını Tatvan’da buluşturacak.


Kurulan derneğin faaliyet alanı ve yapılması planlanan faaliyetleriyle ilgili bilgi vermek amacıyla gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya gelen TAGİAD yönetim kurulu, faaliyetleri hakkında açımlamalarda bulundular. Gazetecilere dernek faaliyetleriyle ilgili bilgiler veren Genel Sekreter Abdulsamet Durukan, TAGİAD olarak amaçlarının ülkemiz ve bölgemiz sanayisinin gelişmesine katkıda bulunmak, işadamlarını bir çatı altında toplayıp ticari işbirliği sağlamak, ülkemiz sorunlarına çözüm önerileri sunmak ve işadamlarına her türlü konuda yardımcı olmak olduğunu söyledi. TAGİAD olarak aktif faaliyetlerini hızlı ve etkin bir biçimde dernek tüzüğü çerçevesinde sürdürmeyi hedeflediklerini kaydeden Genel Sekreter Durukan, “Ülkemiz ve bölgemiz sanayisinin gelişmesine katkıda bulunmak, işadamlarımızı bir çatı altında toplayıp, bir araya getirerek ticari işbirliği sağlamak, ülkemiz sorunlarına çözüm önerileri sunmak ve işadamlarımıza her türlü konuda yardımcı olmak, derneğimiz üyelerine yönelik de eğitim seminerleri, konferanslar, sempozyumlar yapacağız. Organizasyon yapılarının kuvvetli, yöneticilerinin kaliteli ve yeterli bir konuma getirilmesinde gereken danışma ve yardımlaşmayı sağlamayı hedefliyoruz. Üyelerimiz ile yurt içinde ve yurt dışında, ticari seyahatler yapmayı hedefliyoruz. Sektöründe başarılı işadamları ile bir araya gelerek tecrübe paylaşımı toplantılar düzenleyeceğiz. Güvenilir ticaret köprüleri kurarak ikili iş görüşmelerini sağlamayı ve üyelerimizin yeni pazarlara açılmasını hedefliyoruz. Üyelerimizin gittiği ve gitmek istediği yabancı bir ülkede danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinde yardımcı olup ve kişilerle irtibat sağlamasına katkıda bulunacağız. TAGİAD olarak, diğer bütün derneklerle ve kuruluşlarla birlikte olmayı, her şeyimizi onlarla paylaşmaktan, asgari müştereklerde birleşmekten mutluluk duyacağımızı ve böyle bir uzlaşma zeminini hazırlamayı görev telakki ettiğimizi bildirmek ve bu düşüncenin arkasında durmak arzusundayız” dedi. 

Durukan, yapacakları faaliyetlerle her anlamda başta Tatvan ve bölgeye büyük sağlayacaklarına inandıklarını sözlerine ekledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT