1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taekwondo Da 'bir Çocuk, Bir Gelecek' Başarısı

Taekwondo Da 'bir Çocuk, Bir Gelecek' Başarısı

Taekwondo Da bir Çocuk, Bir Gelecek Başarısı
A+A-

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü'nün desteklediği proje kapsamında Diyarbakır, Siirt ve Batman'da binlerce çocuğa ulaşan Türkiye Taekwondo Federasyonu, sporcu sayısında ad

Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü'nün desteklediği proje kapsamında Diyarbakır, Siirt ve Batman'da binlerce çocuğa ulaşan Türkiye Taekwondo Federasyonu, sporcu sayısında adeta patlama yaşıyor. Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın da dahil olduğu 'Bir çocuk, bir gelecek' projesi, gönülleri de fethetti.
Doğu ve Güneydoğu'da daha önce de birçok organizasyon gerçekleştiren Türkiye Taekwondo Federasyonu, dağıttığı malzemelerle yeni yıldız adaylarını Türk sporuna kazandırdı. Federasyon, Diyarbakır, Siirt ve Batman'da son bir hafta içinde yaklaşık 200 bin liralık malzeme dağıttı.
Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Yrd. Doc. Dr. Metin Şahin, bu bölgede önemli bir sporcu potansiyelinin olduğuna dikkat çekerek, "Diyarbakır'dan dünya şampiyonu, Siirt'ten dünya ikincisi, Avrupa ve Balkan şampiyonu sporcular çıkarttık. Bölge insanına güvenmeniz ve planlı çalışmalar yapmanız, meyvesini de beraberinde getirdi. Sadece Siirt'te bin 600 lisanslı sporcu sayısı var. Bu inanılmaz bir rakam. Diyarbakır, Siirt ve Batman'da geleceğin şampiyonlarına malzemelerini verdik, vermeye de devam edeceğiz" dedi.
Yaptıkları çalışmalarda büyük destek gördüklerini de belirten Başkan Şahin, "Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan, valilerimiz, yerel yönetimler ve il müdürlerimiz, Doğu ve Güneydoğu'ya elimizi uzatmamız da bizleri teşvik ettiler. İşte bu nedenle önemli yatırımlar yapıyoruz. Amacımız sadece yarışmacı sporcular yetiştirmek değil. Her çocuğumuzun spor yapmasını istiyoruz. Vatanını seven, ahlaklı, okul hayatında da başarılı birer birey olmaları, bizleri daha da mutlu edecektir. Antrenörlerimiz büyük özverilerle görev yapıyor. Federasyon olarak ciddi mesai harcıyoruz. Hepsi bu pırıl pırıl olan çocuklarımız için" diye konuştu.
(SU-BH-S)

24.01.2013 13:22:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT