1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taekwondo Avrupa Şampiyonu Faruk Bulak, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Yahya Şahan'ı Ziyaret Etti

Taekwondo Avrupa Şampiyonu Faruk Bulak, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Yahya Şahan'ı Ziyaret Etti

Taekwondo Avrupa Şampiyonu Faruk Bulak, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Yahya Şahanı Ziyaret Etti
A+A-

Yunanistan'ın Atina kentinde yapılan Kulüplerarası Avrupa Şampiyonası'nda 74 kiloda Teakwondo Avrupa Şampiyonu Ömer Faruk Bulak, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Yahya Şahan'ı makamında ziyaret etti.

Yunanistan'ın Atina kentinde yapılan Kulüplerarası Avrupa Şampiyonası'nda 74 kiloda Teakwondo Avrupa Şampiyonu Ömer Faruk Bulak, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Yahya Şahan'ı makamında ziyaret etti.
Ziyarete antrenör Cuma Tabur, Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Akpınar, Teakwondo İl Temsilcisi Veysel Döşüçukur'da katıldı.
Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Yahya Şahan, ziyaretten dolayı memnun olduğunu belirterek, "Bir başarının ardından, başarılı sporcuları ve antrenörleri ilimizde görmek bizi çok mutlu etti. Tabi bu ödül ve başarının arkasında bir emek vardır. Değerli kardeşimizde tüm bu disiplinli, özverili çalışmanın emeğini Avrupa şampiyonu olarak almıştır. Ben kendisini bu önemli başarıdan dolayı kutluyorum. Rekorda nasıl sınır yoksa, bu başarı dünya olimpiyat şampiyonu olarak devam eder. Tabi bu başarıda şartların oluşması çok önemli, bu manada sporcumuzu Avrupa şampiyonasına taşıyan onu ilk keşfeden Antre eden zirve yolunda ona refakat eden gizli kahramanlara ve antrenörleri öncelikle kutluyorum. Tabi başarıda ben buraya geldim, artık buradan sonra gidecek bir şey yok gibi algılanmaması lazım" dedi.
Avrupa şampiyonu Ömer Faruk Bulak ise, "Gaziantep'e böyle bir madalya getirdiğim için çok mutluyum" diyerek, "Bu başarım bir çalışmanın ürünüydü. Bende ailem ve hocalarımın çok emeği var. İlk teakwondoya başladığımda en büyük hayalim buydu, her zaman bayrağımızı göklere çekmek istiyordum. Bu hedefime ulaştığım için mutluyum, bu benim için milat oldu. Artık bundan sonra hedefim Avrupa da ve olimpiyatlarda bayrağımızı göklere çekmektir" diye konuştu.
Yapılan konuşmalar sonrası Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Yahya Şahan, Avrupa şampiyonu Ömer Faruk Bulak madalyasını taktı.
(FS-BH-S)

18.01.2013 13:03:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT