1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Taburcu Olmak İstemeyen Hasta İntihara Kalkıştı

Taburcu Olmak İstemeyen Hasta İntihara Kalkıştı

Taburcu Olmak İstemeyen Hasta İntihara Kalkıştı
A+A-

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nde fizik tedavi gören bir kişi, istemeden taburcu edildiğini ileri sürerek hastanede intihar girişiminde bulundu. Olay, merkez Sarıçam ilçesinde bulunan Çuk

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'nde fizik tedavi gören bir kişi, istemeden taburcu edildiğini ileri sürerek hastanede intihar girişiminde bulundu.
Olay, merkez Sarıçam ilçesinde bulunan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, bel ağrıları ve psikolojik rahatsızlığı olduğu için bir süredir hastanede kalan Adil D. (34), tedavisi tamamlandığı gerekçesiyle taburcu edilmek istendi. Ancak hasta, ağrıları olduğunu gerekçe göstererek taburcu olmak istemedi. Doktorlar, şahsın hastanede yatmasını gerektiren bir durum olmadığını, evde de ilaçlarını kullanarak ya da hastaneye günlük gelerek tedavisini sürdürebileceğini söyledi. Hastaneden taburcu edilmek istenmesine kızan Adil D., yangın merdivenine çıkıp intihar etmek istedi. Bunun üzerine hastane görevlileri polise ve itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri yangın merdivenine çıkarak şahsı ikna etmek istedi. Hastane bahçesinde bulunan hastalar ve hasta yakınları ise olayı meraklı gözlerle izledi. Demir korkuluklara tutunarak taburcu edilmesi halinde kendini aşağı atacağını söyleyen Adil D.'yi polis yaklaşık 30 dakika ikna etmeye çalıştı. Bir türlü ikna olmayan şahıs, taburcu edilmeyeceği sözü verilince intihar girişiminden vazgeçti. Daha sonra polis merkezine götürülerek ifadesi alınan Adil D. serbest bırakıldı. Adil D., hastaneden de taburcu edildi.
(FKE-CC-Y)

16.02.2013 10:59:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT