1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SYDV'den Muhtaç Ailelere Ev Projesi

SYDV'den Muhtaç Ailelere Ev Projesi

SYDV'den Muhtaç Ailelere Ev Projesi
A+A-

Van Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ‘Muhtaç Ailelere Ev Projesi’ kapsamında bitirdiği evleri hak sahiplerine teslim ediyor.


Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İpekyolu İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Ali Şalem, yardıma muhtaç aileler ev yaparken, aynı zamanda alışveriş kartları da vereceklerini belirtti. Van Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nca başlatılan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’ne sunulan ‘Muhtaç Ailelere Ev Projesi’ kapsamında yaptırılan evlerin tamamlanarak sahiplerine teslim edildiğini kaydetti. Evleri anahtar teslimi muhtaç ailelere verdiklerini dile getiren Şalem, “İlçe ve bağlı köylerde yaptığımız tespit çalışmalarında durumu mağdur ve evleri yıkık olan insanları tespit ediyoruz. Bizler bunları birer sosyal inceleme sonucu rapor haline getirerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na sunuyoruz. Bakanlıktan gelen bütçeyle hem evlerin malzemelerini alıyoruz hem de işsiz kalan ustalardan da istifade ederek yaz dönemi içerisinde evleri yaptırıyoruz” dedi.

Yaşlı, işsiz, engelli ve kimsesiz olan mağdurlara öncelik verdiklerini de ifade eden Şalem, “Bölge insanı ciddi anlamda mağduriyet yaşıyor. Bizler her fırsatta bu sıkıntıları giderme adına çalışma ve projelerle bu sıkıntıların üstesinden gelmeye gayret edeceğiz. Bunun yanı sıra meslek sahibi olmak isteyenlere yardımcı oluyoruz. İstihdama yönelik projelerimiz var. Bugüne kadar toplamda 2 milyon TL’ye yakın maddi bir desteğimiz var. Ayrıca maddi durumu iyi olan bölge insanları, yardım etmek istediklerinde de kendilerine aracı olabiliyoruz” diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT