1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sydv'den Kitap Dağıtımı

Sydv'den Kitap Dağıtımı

Sydvden Kitap Dağıtımı
A+A-

Van Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında yürütülen 'Küçük Adımlarla Büyük Hedeflere' projesi kapsamında Bostaniçi Lisesi öğrencilerine kita

Van Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında yürütülen 'Küçük Adımlarla Büyük Hedeflere' projesi kapsamında Bostaniçi Lisesi öğrencilerine kitap dağıtımı yapıldı.
Vali Yardımcısı Mehmet Özel tarafından öğrencilere kaynak kitabı dağıtıldı. Burada bir açıklama yapan Vali Yardımcısı Özel, projenin SODES'in 2011 programında yer aldığını söyledi. Proje amaçlarının ilköğretim ve ortaöğretim düzeyinde okula devam eden ya da mezun durumdaki öğrencilere yönelik okula yardımcı olma, kaynaklara ulaşma ve araştırma imkanları sağlamak, eğitimden uzaklaşmalarına ve başarısız olmalarına neden olan bazı olumsuzlukları ortadan kaldırmak olduğunu ifade eden Özel, bu doğrultuda oluşturulan kütüphane, bilgisayar sınıfı ve etüt salonu ile ev dışında da öğrencilerin çalışabilecekleri bir mekan oluşturduklarını kaydetti. 9, 10, 11 ve 12. sınıf olmak üzere toplam 250 öğrenciye sınava yönelik kaynak kitap ve yardımcı ders kitabı dağıttıklarını söyleyen Özel, "Projemiz 12 ay süreli bir projeydi. Projenin son ayaklarından biri de dershaneye gidemeyen, kaynak kitap ve yardımcı ders kitabı almakta zorluk çeken öğrencilerimizin bu ihtiyaçlarının karşılanmasaydı. Set halinde öğrencilere dağıttığımız kitapların toplam adedi bin 560'tır. Şu an bu dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bundan sonra öğrencilerimizden beklentimiz, derslerinde ve sınavlarında başarılı olmalarıdır" diye konuştu.
(MSA-Y)

15.01.2013 14:20:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT