1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sydv'de Yardımlar Vatandaşın Cebine Gidecek

Sydv'de Yardımlar Vatandaşın Cebine Gidecek

Sydvde Yardımlar Vatandaşın Cebine Gidecek
A+A-

Düzce'nin Yığılca İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı fakir ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlarımıza yapılan yardımlara daha hızlı bir şekilde ulaşabilmelerinin sağlanması amacıyla yeni bir

Düzce'nin Yığılca İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı fakir ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlarımıza yapılan yardımlara daha hızlı bir şekilde ulaşabilmelerinin sağlanması amacıyla yeni bir uygulamaya imza attı. Fakir ve muhtaç durumda olanlara SMS bilgi sistemi ile bilgi verilerek, hızlı bir şekilde vakıfa ulaşmaları sağlanmış olacaktır.
SMS bilgi sistemi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yardım başvurusunda bulunmuş ancak başvuru sonucunu öğrenmek isteyen yaşlı, engelli ve ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan vatandaşlar mağduriyetlerini gidermek amaçlanıyor. Aynı zamanda bölge SYDV'lerde bulunmayan bir hizmet olması ve bir ilk olması açısından da önem arz ediyor.
Yığılca Kaymakamımız Mehmet Özcan, SMS bilgi sistemi hakkında, "Sayın Başbakanımızın bürokrasinin azaltılarak vatandaşlarımıza sunulan hizmetlerin daha hızlı, etkin ve verimli bir şekilde ulaştırılmasını sağlamak konusundaki talimatlarını da dikkate alarak, ülkemizde sayılı SYDV'lerde bulunan bir hizmete imza attık. Bu hizmetin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.
Vatandaşlar SMS bilgi sisteminden yararlanabilmeleri için SYDV ye iletişim bilgilerini vermeleri yeterli olacaktır.
(AY)

09.01.2013 16:31:36 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT