1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suzan Sabancı: "sabancı Ailesi Adana'ya Büyük Önem Veriyor"

Suzan Sabancı: "sabancı Ailesi Adana'ya Büyük Önem Veriyor"

Suzan Sabancı: sabancı Ailesi Adanaya Büyük Önem Veriyor
A+A-

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı ve Genel Müdür Hakan Binbaşıgil, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, z

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı ve Genel Müdür Hakan Binbaşıgil, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret etti.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Akbank'ın Adana'da yeri çok özeldir. Sabancı Ailesi'nin de Adana'da özel bir yeri var. Kültür, sanat, ekonomik ve sanayi alanlarında büyük hizmetleri olmuştur. Akbank'ın adı da Adana Kayseri Bankası'dır" dedi.
Hacı Ali Sabancı'yla tanışma şansını bulduğunu anlatan Zihni Aldırmaz, "Rahmetli bana sık sık nasihat ederdi. Bu tür insanlar azaldı. Hazine gibi insanlar" şeklinde konuştu.
Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı da, "Bizim için de Adana çok özel. Akbank ve bir çok işletme burada kuruldu. Ancak işler büyüdükçe merkez İstanbul'a taşındı. Yine de Adana'nın yeri Sabancı Ailesi'nde ayrı" dedi.
Ziyaretin sonunda Zihni Aldırmaz, Suzan Sabancı ve Hakan Binbaşıgil'e "Adana'da Doğa ve Tarih" kitabını hediye etti.
(ADN-Y)

03.01.2013 12:09:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT