1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suvarlı'da Vatandaşların Su Çilesi

Suvarlı'da Vatandaşların Su Çilesi

Suvarlıda Vatandaşların Su Çilesi
A+A-

Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesinde suların kesik olması nedeniyle, belde sakinleri yaklaşık 10 gündür su ihtiyaçlarını kuyu ve doğal kaynak suları ile gidermeye çalışıyor. Suvarlı

Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesinde suların kesik olması nedeniyle, belde sakinleri yaklaşık 10 gündür su ihtiyaçlarını kuyu ve doğal kaynak suları ile gidermeye çalışıyor.
Suvarlı beldesinde uzun süredir sık sık su kesintisi olduğunu söyleyen belde sakinlerinden Ali Atılğan, "Suvarlı'daki su sorunu aslında yaz mevsiminden beri devam etmekte. Belde sakinleri su ihtiyaçlarını, kasaba içindeki kuyu sularından ya da yağmur suları ile oluşan kaynak sularından gidermeye çalışıyor. Kuyu suları da bakımsız olduğu için lağım suyu karışmakta ve belde sakinlerimiz de bunu bilmektedir. Fakat çaresiz ve mecbur oldukları için bu suyu kullanıyorlar. 21. yüzyılda insanlarımız ellerinde bidonlar eşek, araba ve sırtlarında taşıdıkları sularla evlerine su çekerek ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Yetkililerin bu duruma el atmasını ve bir an önce suyumuzun akmasını istiyoruz" dedi.
(RK-SO-Y)

31.12.2012 14:32:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT