1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Suudiler, Zeytin Ve Zeytinyağı'nı Sevdi

Suudiler, Zeytin Ve Zeytinyağı'nı Sevdi

Suudiler, Zeytin Ve Zeytinyağını Sevdi
A+A-

Manisa'nın Salihli ilçesinden Suudi Arabistan'a ilk zeytin ihracatını gerçekleştiren Acar Tarım, bu kez de aynı ülkeye zeytinyağı ihracatına başladı. Zertin markası adı altında yapılan zeytinyağı ihra

Manisa'nın Salihli ilçesinden Suudi Arabistan'a ilk zeytin ihracatını gerçekleştiren Acar Tarım, bu kez de aynı ülkeye zeytinyağı ihracatına başladı. Zertin markası adı altında yapılan zeytinyağı ihracatı, aynı zamanda Salihli markası altında yurt dışına yapılan ilk zeytin ve zeytinyağı ihracatı olma özelliğini de taşıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Acar Tarım Genel Müdürü Yahya Acar, "2007 yılından bu güne kadar faaliyette olan zeytinyağı fabrikamız, bölge halkından da görmüş olduğu ilgi ve destek ile bugün sektöründe marka bir kuruluş haline gelmiştir. 5 yıldır zeytinyağı sektöründe faaliyet gösteren firmamız, Suudi Arabistan'la kurmuş olduğu bağlantılar sayesinde geçtiğimiz günlerde ilk zeytin ihracatını gerçekleştirdi. İlk etapta göndermiş olduğumuz 40 ton zeytinden çok olumlu tepkiler aldık. Bu olumlu tepkilerin ardından Suudi Arabistan'a zeytinyağı da ihraç etmeye başladık. İlk etapta 20 bin litre zeytin yağının ihracatını gerçekleştirdik. İnşallah önümüzdeki süreçte ihracat çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek" dedi.
(ES-ERG-E)

28.01.2013 13:06:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT