1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sütü Önce İçtiler, Sonra Dağıttılar

Sütü Önce İçtiler, Sonra Dağıttılar

Sütü Önce İçtiler, Sonra Dağıttılar
A+A-

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, okul sütü projesi kapsamında 5 bin öğrenciye süt dağıtıldı. Kaymakam Fatih Genel, Belediye Başkanı Mehmet Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Avlanır, sütleri önce k

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, okul sütü projesi kapsamında 5 bin öğrenciye süt dağıtıldı.
Kaymakam Fatih Genel, Belediye Başkanı Mehmet Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Avlanır, sütleri önce kendileri içti, sonra da öğrencilere dağıttı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortak çalışması kapsamında gerçekleşen okul sütü projesi için İlkadım Biga İlköğretim Okulu'nda süt dağıtımı töreni düzenlendi. Dördüncü sınıf öğrencileriyle başlayıp anaokulu öğrencileriyle devam eden süt dağıtımı programında açıklamalarda bulunan Kaymakam Fatih Genel, "Geçen yıl Bakanlar Kurulu kararıyla bu program yürürlüğe girdi. Bu yıl da yine Milli Eğitim Müdürlüğü, Tarım Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ve Defterdarlığın ortak çabalarıyla İlçemizde bu projeyi sürdürüyoruz. Yaklaşık 5 bine yakın öğrencimize haftada 3 gün süt veriyoruz. Anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine dağıtım yapılacak. Güzel ve gerekli bir proje. Süt alışkanlığı çok yaygın değil bizim toplumumuzda. Çocuklarımızı küçük yaşta o alışkanlık noktasına getirebilmemiz için gerçekten yararlı bir proje oldu" dedi.
Kaymakam Fatih Genel, Belediye Başkanı Mehmet Özkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Avlanır ve okul müdürü Ahmet Bıyıklı, dağıtılacak sütleri önce kendileri içtiler, ardından da öğrencilere dağıttılar.
(ST-GD-MŞ)

18.02.2013 17:46:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT