1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "susuz Köyümüz Yok Diyen" Solmaz'a Gökeyüp'ten Tepki Geldi

"susuz Köyümüz Yok Diyen" Solmaz'a Gökeyüp'ten Tepki Geldi

susuz Köyümüz Yok Diyen Solmaza Gökeyüpten Tepki Geldi
A+A-

Salihli'nin Gökeyüp kasabasının Hamitler, Eşeler ve Gökmusalı köylerinde yaşayan köylüler; hala eşeklerle kuyulardan su çekerek ihtiyaçlarını giderdikleri yönündeki basında çıkan haberlerin asılsız ol

Salihli'nin Gökeyüp kasabasının Hamitler, Eşeler ve Gökmusalı köylerinde yaşayan köylüler; hala eşeklerle kuyulardan su çekerek ihtiyaçlarını giderdikleri yönündeki basında çıkan haberlerin asılsız olduğunu iddia eden İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz'a büyük tepki gösterdiler. "Hiç bakmadan, araştırmadan söylüyorum diyen Hayrullah Bey, keske o masanın basından bi kalksaydı da bizlerin ne çektiğini görseydi" diyen mahalle sakinleri, "Üstelik bir de TEDAŞ'a borcumuz varmış gibi göstermesi, bizleri çileden çıkardı. Biz bunları hak ediyor muyuz?" siteminde bulundular.
Kendilerinin bir de yalancı yerine konulduğunu dile getiren köylüler, "Bizleri yalancı yerine koyması kanımıza dokundu. Milletin oyları ile gelip bizlere tepeden bu şekilde bakması, küçük görmesi bizi yaraladı. Eğer bu yüzyılda eşekle insanlar su taşıyorsa bu 'Manisa'da susuz köy kalmadı' diyenlerin suçudur. Manisa'dan oturdukları yerden konuşuyorlar, buralar sadece oy ityecekleri zaman akıllarına geliyor. Bizleri oy isteyecekleri zaman hatırlıyorlar, diğer zamanlarda işte böyle hakaret ediyorlar, bizi incitiyorlar" dediler.
Kölüler, İl Genel Meclisi Başkanı Solmaz'ı gelip yaşadıklarını görmesi için de davet ettiler.
(ÜA-ERG-Y)

14.12.2012 14:47:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT