1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suşehri'nin Gerçek Nüfusu Ortaya Çıkacak

Suşehri'nin Gerçek Nüfusu Ortaya Çıkacak

Suşehrinin Gerçek Nüfusu Ortaya Çıkacak
A+A-

Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, ilçe merkezinde adrese dayalı nüfus tespit çalışması yaptıklarını söyledi. Adrese dayalı nüfus tespit çalışması ile ilgili başkanlık makamında basın toplantısı düz

Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, ilçe merkezinde adrese dayalı nüfus tespit çalışması yaptıklarını söyledi.
Adrese dayalı nüfus tespit çalışması ile ilgili başkanlık makamında basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Sedat Sel, 24 kişiden oluşan 8 grup oluşturduklarını ve bu görevlilerin ilçedeki çalışmalara başladığını söyledi. Suşehri'nin gerçek nüfusunda çok kayıplar yaşandığını söyleyen Sel, "Adrese dayalı nüfus kayıt sistemindeki verilere göre; ilçemizde 3 bin 754 dolu, 3 bin 827 boş konut olduğu gözükmektedir. Belediyemiz bünyesinde oluşturduğumuz ekipler, boş konutları kontrol ederek, boş olup olmadığını kontrol etmektedirler. Şayet dolu ise bu kişilere uyarı yaparak 25 Aralık 2012 tarihine kadar nüfus müdürlüklerine başvurmaları istenmektedir" dedi. Yapılan kontrollerde, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nde boş gözüken bazı konutların dolu olduğunun tespit edildiğini belirten Sel, "Bu kişilere doğalgaz ve içme suyu verilmeyecektir. Ayrıca bu kişileri belediye olarak yetkili kurumlara ihbar edeceğiz. Bu nedenle vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için ön çalışmaları yapıyoruz. Amacımız Suşehri'nin gerçek nüfusunu ortaya çıkarmaktır" diye konuştu. Suşehri'nin çevre ilçelere yakın olmasından dolayı nüfus kaybının çok yaşandığını ifade eden Sel, "Birçok ilçe bizim yaşadığımız nüfus sıkıntısını yaşamıyor. Ama bizim çevre ilçelerimize yakın olmamızdan dolayı, ilçemizde yaşayan, evi, işyeri Suşehri'nde olan bazı ailelerin nüfusları halen komşu ilçelerimizde yer almaktadır. Bu da bizim için bir sıkıntı teşkil etmektedir. Bunlarında tespitini yaptırıyoruz." ifadelerini kullandı.
İlçede bulunan resmi yurtlarda bin 113 öğrencinin olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Sedat Sel, "Bazı aileler, 10 ay Suşehri'nde yaşıyor. Fakat ikinci ikamet yeri olarak Suşehri'ni gösteriyor. Birinci ikamet yerlerini ise kendi yerleşim yerlerini gösteriyor. Ama 10 ay boyunca hizmeti Suşehri'nde alıyor. Bu da bizim ilçemizin gerçek nüfusunu ortaya çıkartmıyor. Bu konuda kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Bu ailelerin mağdur olmaları için 25 Aralık 2012 tarihine kadar Adrese Dayalı Nüfus Kayıtlarını yaşadıkları ilçeye, yani Suşehri'ne almalarını istiyoruz." dedi.
(SY-TB-SK)

18.12.2012 12:23:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT