1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suşehri'nde Köylere Hizmet Devam Edecek

Suşehri'nde Köylere Hizmet Devam Edecek

Suşehrinde Köylere Hizmet Devam Edecek
A+A-

Suşehri Kaymakamı Mehmet Demiral, "2012 yılında program dahilinde köylerimizde güzel çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımız 2013 yılında da devam edecektir" dedi. Suşehri Kaymakamı Mehmet Demiral, 2012

Suşehri Kaymakamı Mehmet Demiral, "2012 yılında program dahilinde köylerimizde güzel çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımız 2013 yılında da devam edecektir" dedi.
Suşehri Kaymakamı Mehmet Demiral, 2012 yılında, KÖY-DES ve İlçe Özel İdaresi tarafından ilçeye bağlı köylerde yapılan çalışmaları değerlendirdi. Köylerin, ilçeler gibi yaşanabilir hale getirilmesi amacıyla çalışmalara devam edeceklerini belirten Demiral, "2012 yılında KÖY-DES kapsamında 90 adet içme suyu deposunun onarımı yapılarak, çağın gereklerine uygun hijyenik bir hale getirildi. Ayrıca İl Özel İdaresi tarafından 2012 yılı programı kapsamında, 3 köyümüzde 5 kilometre olmak üzere yol onarımı yapıldı. 8 köyümüzde 15 kilometre olmak üzere stabilize kaplama yapılarak yol standartları iyileştirildi. Bununla birlikte 6 köyümüzde 15 kilometre birinci kat satih kaplama, 5 köyde ise ikinci kat satih kaplama asfaltları yapılarak köylülerimizin hizmetine sunuldu" dedi.
Köylerde devan eden kanalizasyon altyapı çalışmalarına da değinen Kaymakam Mehmet Demiral, "9 yerleşim yerinin kanalizasyon sistemi yapımı programlanmış olup, bunlardan 5 tanesi tamamlanmıştır. Diğerlerinin yapımı devam etmektedir. Ayrıca 6 köyde tarımsal sulama tesisi yapımından 5 tanesi tamamlandı. Bir tanesinin yapımı devam etmektedir" ifadelerini kullandı.
(SY-TB-AÖ-Y)

02.01.2013 17:55:24 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT