1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suşehri'nde, Esnaflara Hijyen Eğitimi Verildi

Suşehri'nde, Esnaflara Hijyen Eğitimi Verildi

Suşehrinde, Esnaflara Hijyen Eğitimi Verildi
A+A-

Sivas'ın Suşehri ilçesinde, gıda maddesi üreten ve satan iş yerlerinin sahiplerine ve çalışanlara yönelik hijyen eğitimi verildi. Suşehri Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitim semin

Sivas'ın Suşehri ilçesinde, gıda maddesi üreten ve satan iş yerlerinin sahiplerine ve çalışanlara yönelik hijyen eğitimi verildi.
Suşehri Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitim seminerinde konuşan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, hijyen eğitiminin önemine değinerek, "Amacımız insan sağlığına önem vererek, esnaf ve sanatkarlarımızın idari para cezalarına muhatap kalmamalarıdır. Gıda Kanunu ve buna bağlı yönetmeliklerin içerikleri hakkında bilgi sahibi olmak bakımından bu eğitim önemlidir. Genel hijyen eğitimi belgesi almayan ve belge sahibi olmayanlar iş yerlerinde çalışamayacaklar, çalıştıkları takdirde ilgili kurumlar tarafından cezai müeyyide uygulanacaktır. Bu nedenle ekmek ve ekmek çeşidi ile uğraşan esnaflarımızın bu eğitimlere mutlaka katılmaları gerekmektedir" dedi. Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel ise, sınav sonrası verilecek olan sertifikaların önemli olduğunu söyleyerek, "Artık her işletmecinin bir belgesi olma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu belgelerin değerini bilin. İleride sizlere yardımcı olacaktır" ifadelerini kullandı. Seminerde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü Mühendisi Aygen Ürgüp, gıda hijyeni konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Seminerin ardından katılımcılar sınava tabi tutuldu. Sınavda 70 puan ve üzerinde alanlara sertifika verileceği bildirildi.
Seminere, Suşehri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ramazan Ersin ve SESOB Genel Sekreteri Hüseyin Özfidan da katıldı.
(SY-TB-SK)

29.12.2012 12:29:14 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT