1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sürücülerin 'k' Belgesi Sıkıntısı

Sürücülerin 'k' Belgesi Sıkıntısı

Sürücülerin k Belgesi Sıkıntısı
A+A-

Van'da nakliyeciler, 'K' belgesi yetkisinin Van il merkezine verilmesi yönünde yetkililerden yardım istediler. Ortaya çıkan bazı yolsuzluk iddiaları nedeniyle Van'dan alınan ve son olarak Erciş'e v

Van'da nakliyeciler, 'K' belgesi yetkisinin Van il merkezine verilmesi yönünde yetkililerden yardım istediler.
Ortaya çıkan bazı yolsuzluk iddiaları nedeniyle Van'dan alınan ve son olarak Erciş'e verildiği belirtilen, ancak hala yürürlüğe giremeyen 'K' belgesi yetkisinin tekrar Van'a verilmesi gerektiğini ifade eden nakliyeciler, bu konuda yetkililerden yardım istediklerini söylediler. İlde yaklaşık 2 bin nakliyecini aynı sıkıntıyı yaşadığını dile getiren Hüseyin Arslan adındaki sürücü, "Van Büyükşehir olacak diyorlar. Ancak, biz hala bir belge almak için Diyarbakır'a gitmek zorunda kalıyoruz. Zaten iş yok, kazanamıyoruz. Bir de bir sürü masraf yapıp Diyarbakır'a gideceğiz. Hem paramız gidecek, hem de zamanımız. Bunun yanında Erciş'e verilmesi de sorunumuzu çözmeyecektir. Biz, 'K' belgeleri yetkisinin Van'a verilmesini istiyoruz' dedi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Faruk Alpaslan ise, 'K' belgesi yetkisinin Erciş'e verilmesinin sorunu çözmeyeceğine dikkat çekerek, "Erciş'e verilen yetki sadece 'K' belgesi sorununu çözebilir. Hâlbuki 'K' belgesi gibi daha birçok belge var. Onlar da ilerde sıkıntı olacak. Tüm bu sorunların tek bir çözümü, Van'da Kara Ulaştırma Bölge Müdürlüğü'nün kurulmasıdır. Van'da böyle bir müdürlüğün kurulması hem ilimizdeki, hem de ilimize yakın çevrelerin bu sorunlarını çözmüş olacaktır" şeklinde konuştu.
(ATL-MET-Y)

25.12.2012 14:17:26 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT