1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sürücülerden Soğuklara Kilimli Önlem

Sürücülerden Soğuklara Kilimli Önlem

Sürücülerden Soğuklara Kilimli Önlem
A+A-

Soğuk havanın etkili olduğu Konya'nın Beyşehir ilçesinde, sabah saatlerinde otomobillerini çalıştıramayan sürücüler değişik yöntemler deneyerek bu soruna çözüm arıyor. Beyşehir'de gece eksi 10 dere

Soğuk havanın etkili olduğu Konya'nın Beyşehir ilçesinde, sabah saatlerinde otomobillerini çalıştıramayan sürücüler değişik yöntemler deneyerek bu soruna çözüm arıyor.
Beyşehir'de gece eksi 10 dereceye kadar düşen soğuk hava nedeniyle sürücüler de bundan olumsuz etkileniyor. Özellikle sabah erken kalkıp işe gitmek isterken aracını çalıştıramama sorunu yaşayan sürücüler, bu sorunu aşmak için farklı yöntemler deniyor. Birçok sürücü yaşadığı bu soruna çözüm bulabilmek için sanayideki ustalara yönelirken, bazıları park halindeki aracının motorunu soğuktan korumak için kaputunun üstüne kilim, battaniye sererek önlem almaya çalışıyor. Uzmanlar ise, en çok dizel araçlarda yaşanan bu soruna çözüm için sürücüleri uyarırken, "Dizel araçları çalıştırırken dikkat edilecek en önemli husus kontağı ilk seferde çevirmemektir. Önce kontağı yarım çevirip, tüm ışıklar söndükten sonra tam marş çevrilmelidir. Aksi halde ısıtma bujileri devreye girmeden kontak çevrilirse dizellerde çalışmama problemi yaşanabilir" dediler.
(ARÖ-FM-Y)

10.01.2013 17:45:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT