1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sürücü Kurslarından Başkan Dişli'ye Ziyaret

Sürücü Kurslarından Başkan Dişli'ye Ziyaret

Sürücü Kurslarından Başkan Dişliye Ziyaret
A+A-

Sakarya Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Belgin Demir ve yönetim kurulu üyeleri Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi ziyaret etti. Aktif Sürücü Kursu Yönetim K

Sakarya Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Belgin Demir ve yönetim kurulu üyeleri Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi ziyaret etti.
Aktif Sürücü Kursu Yönetim Kurulu Başkanı Belgin Demir, Cadde Sürücü Kursu Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Yücesoy ve Prof. Dr. Adem Bilgen Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi ziyaret ederek, yeni kurulan derneklerini tanıttı.
Sakarya'da daha önce sürücü kurslarına ait bir dernek olmadığını belirten Belgin Demir, "Dernekleşme ihtiyacı duyduk.19 Aralık tarihinde de genel kurul yaptık. Sizden taleplerimiz olabilir yine aynı şekilde sizin de bizden talepleriniz olabilir. Sektörümüze güzel hizmetler sunmak için birlik ve beraberlik içinde olabileceğimiz bir dernek kurduk. Diğer kursları da bünyemize dahil etmeye çalışıyoruz. Onlar da derneklerine sahip çıksınlar beraber olalım. Özel sürücü kursuyuz ama hepimizi Milli Eğitim Bakanlığı takip ediyor. Önceden zihinlerde kapıdan ehliyet alıyor deniliyordu bu artık böyle olmuyor bunun bilinmesini istiyoruz" dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Dişli, dernekleşmenin çok akıllıca bir davranış olduğunu belirterek yeni yönetimi tebrik etti.
Dernek Başkanı Belgin Demir, sürücü kurslarının eğitim alanı için belediyeden de destek beklediklerini belirterek, "Yeni sürüş eğitim alanlarımız yeterli ama ölçülü olsun istiyoruz. Kaza olunca hemen ilk hedef sürücü kursları gösteriliyor. Aslında istatistiklerde en çok kaza yapanlar 'Ben Ustayım' diyerek kaza yapanlardır" diye konuştu.
Başkan Dişli, her kesimin yanında olmaya gayret gösterdiklerini belirterek, yer talebi için toplu bir müracaatın yapılmasının uygun olacağını belirtti.
(SC-İÇ)

04.02.2013 12:51:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT