1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sürücü Kurslarına Yeni Kurallar Anlatıldı

Sürücü Kurslarına Yeni Kurallar Anlatıldı

Sürücü Kurslarına Yeni Kurallar Anlatıldı
A+A-

Adıyaman'da faaliyet gösteren sürücü kurslarına yeni kurallarla ilgili eğitim verildi. Özel Sürücü Kursları Konfederasyonu Orta Anadolu ve Akdeniz Bölgesi Federasyon Başkanı Mahmut Bektaş tarafında

Adıyaman'da faaliyet gösteren sürücü kurslarına yeni kurallarla ilgili eğitim verildi.
Özel Sürücü Kursları Konfederasyonu Orta Anadolu ve Akdeniz Bölgesi Federasyon Başkanı Mahmut Bektaş tarafından Adıyaman'da ki özel sürücü kursu temsilcileriyle toplantı yaptı. Trafik Yüksek Kurulu'nun kararları doğrultusunda bundan sonra sürücü kurslarına uygulanacak olan denetimler ve daha iyi sürücüler yetiştirmek için yapılması gerekenleri anlattı.
Mahmut Bektaş, sürücü kurslarındaki derslik, eğitim alanlarının daha sık denetleneceğine, sürücü sınavlarının bundan sonra bağımsız denetciler tarafından denetleneceğine işaret ederek, direksiyon eğitimlerine daha fazla önem verileceğini söyledi.
Bektaş, direksiyon sınavında geçme notunun 70'ten 90'a yükseltildiğini söyledi.
Bektaş, "Sürücü belgesi alacak kişi bir yıl aday sürücü olacak ve sürücü belgeleri ömür boyu değil süreli olacak. Fark ehliyeti almak isteyenler tekrar sınava girmeyecek, sadece direksiyon eğitimi alacak" dedi.
(AHM-ÖK-Y)

01.12.2012 12:25:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT