1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suruç'taki Patlama Van'da Kınandı

Suruç'taki Patlama Van'da Kınandı

Suruç'taki Patlama Van'da Kınandı
A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Başkanlığı tarafından, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen bombalı saldırı düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.


Feqiyê Teyran Parkı önünde bir araya gelen partililer, buradan çeşitli sloganlar eşliğinde İkinisan Kavşağı’na kadar yürüdü. Polisin yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen yürüyüş sonrası burada basın açıklaması yapıldı. Grup adına basın metnini okuyan HDP Van İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi, Suruç’ta meydana gelen insanlık dışı saldırıyı kınadıklarını belirtti. Kimsenin halklar üzerinde kirli hesaplar yapmaması gerektiğini anlatan Dilekçi, “Herkes şunu bilsin ki halkımız bu vahşi saldırılara karşı kendi öz savunmasını gerçekleştirebilecek düzeydedir. Türkiye halkları on yıllardır yaptığı gibi bu katliama da sessiz kalmayacaktır. 6-7-8 Ekim bunun en büyük örneğidir. Kimse halkımızın sabrını sınamasın. Halkımız eğer tüm katliamlara rağmen sağduyu ile hareket ediyorsa bu çaresizliğinden değil barışa olan özlemi ve isteğinden kaynaklanmaktadır. Saldırıda yaşamını yitiren tüm arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, halklarımıza ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz” dedi.

Protestolu basın açıklamasına Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Hatice Çoban da katılırken, yapılan basın açıklamasının ardından grup 5 dakikalık oturma eylemi gerçekleştirdi. Dağılma anında ise zaman zaman kısa süreli gerginlik yaşandı. HDP Van İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi’nin olaya müdahalesi ile grup daha sonra sessizce dağıldı.

3-283.jpg

4-220.jpg

5-141.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT