1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suriye'ye Yardımlar Hız Kesmeden Sürüyor

Suriye'ye Yardımlar Hız Kesmeden Sürüyor

Suriyeye Yardımlar Hız Kesmeden Sürüyor
A+A-

Suriye'de yaşanan insanlık dramı nedeniyle Türkiye'nin dört bir tarafından toplanan yardımlar Suriyelilere ulaştırılıyor. Suriye'de yaşanan iç kargaşanın 23'üncü ayına girmesi nedeniyle ülke içeris

Suriye'de yaşanan insanlık dramı nedeniyle Türkiye'nin dört bir tarafından toplanan yardımlar Suriyelilere ulaştırılıyor.
Suriye'de yaşanan iç kargaşanın 23'üncü ayına girmesi nedeniyle ülke içerisinde ve Türkiye'de kalan Suriyelilere yönelik başlatılan yardım kampanyalarında toplanan temel ihtiyaç malzemeleri Suriyelilere ulaştırılıyor. Çeşitli sivil toplum örgütleri tarafından sınır illerinde yaşayan Suriyelilere yönelik başta gıda olmak üzere temel ihtiyaç malzemeleri dağıtılırken, sınırın ötesinde yaşayan Suriyelilere yönelik olarak toplanan temel ihtiyaç malzemeleri kamyon ve TIR'lar ile Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı'na gönderiliyor. Burada Suriyeli TIR'lara aktarılan temel ihtiyaç malzemeleri, Suriye içerisindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Günde ortalama 20-30 TIR ve koyman dolusu eşyanın Kilis üzerinden Suriye'ye gönderildiği bildirildi.
(MAD-MAD-CC-Y)

29.01.2013 10:34:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT