1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suriye'ye 1 Tl'lik Çare (Fotoğraflı

Suriye'ye 1 Tl'lik Çare (Fotoğraflı

Suriyeye 1 Tllik Çare  (Fotoğraflı
A+A-

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye'ye yardım amacıyla kurulan stantta vatandaşların 1 TL ile dahi yardım için koştuğu bildirildi. Hunat Medresesi içerisinde Suriye'ye yardım toplamak amacıyl

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye'ye yardım amacıyla kurulan stantta vatandaşların 1 TL ile dahi yardım için koştuğu bildirildi.
Hunat Medresesi içerisinde Suriye'ye yardım toplamak amacıyla kurulan stantta ilköğretim öğrencisi bir kızın 1 liralık yardım desteği öne çıktı. Kayserili vatandaşlar açılan standa destek vererek, eski ve yeni ayakkabı, battaniye, elbise, halı gibi eşyaları kampanya yetkililerine teslim ediyor. Hafta içinde 2 TIR dolusu yardımın gönderildiği Suriye için başlatılan yardım kampanyasına vatandaşlar gıda ve mutfak eşyalarının yanı sıra para desteği de yapıyor. Kampanya yetkilileri, 3 Aralık'ta başlayan kampanya kapsamında özellikle battaniye ve kışlık giysilerin ağırlıkta olduğunu belirtti. Bazı vatandaşlar ise para yardımı yaparak, Suriyelilere çare oluyor. Yetkililer, bir ilköğretim okulu öğrencisinin yardım kampanyasına cebindeki 1 TL ile destek verdiğini bildirdi.
Toplanan eşyalar ve paralar Dünya Ticaret Merkezi'nde TIR'lara yüklenerek, Suriyelilere gönderiliyor.
(MFT-AÖ-Y)

28.12.2012 11:29:17 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT